Чи порушення Правил Дорожнього Руху є гріхом?

За всю історію існування людей на землі, люди постійно подорожували. Для багатьох, дорога стала навіть другим…

10 ігор та вправ з дитиною під час карантину

 У непростий час карантину наші діти потребують батьківської участі в їхніх іграх: безтривожних, затишних,…

Святі отці про Псалми (Псалтир)

Книга псалмів має все, що необхідне для всіх. Вона віщує майбутні події, пригадує історію, накреслює закони…

Чи можна в подружжі погоджуватися на моральне зло?

Межа гріха Звісно, молодята мають навчитися поступати­ся одне одному, змінювати власну думку, відмовля­тися…

Навіщо жінці крокодил, або як виховати чоловіка!

Жінки, не дозволяйте чоловікам себе ошукати, вони лише вдають, що «баби» їх не цікавлять. Бути батьком - це,…
Читати більше новин


У своїй статті про Віфлеєм я лише кількома словами згадала про Молочну печеру, що знаходиться недалечко від церкви Різдва Христового. Насправді ж, ця святиня потребує більш докладного висвітлення, оскільки є надзвичайно важливою для християн-паломників, що сотнями прибувають кожного дня до цього святого міста. До речі, шанують цю печеру і мусульмани.

Чим же викликана така значна повага до невеличкої печерки?

 

За переказом, саме тут переховувалось Святе Сімейство від воїнів царя Ірода під час масового знищення немовлят. У цій печері їм довелося прожити майже сорок днів. Одного разу, коли Матір Божа збиралася годувати груддю маленького Ісусика, кілька крапель молока бризнули на великий камінь. Темна каменюка відразу ж вся стала молочно-білого кольору.

І християни, і мусульмани надзвичайно шанують ці «краплинки молока Богородиці» - часточки білого пористого каменю, і вважають їх чудотворними. Зокрема, вірять, що вони допомагають збільшити кількість грудного молока у породілль, а також сприяють зачаттю довгоочікуваної дитинки.  До речі, надзвичайно сприятливо вважається мати вдома  ікону Божої Матері «Годувальниці» - за повір’ям, у цьому домі ніколи не відчують голоду.

Довести науково забарвлення «молочного» каменя поки що не вдалося нікому. Всі будинки, що знаходяться поруч, були зведені зі світло-коричневого каменю, котрий добувається в цих місцях, і лише цей один у печері відзначається незвичайною білизною.
Над печерою у V столітті  було зведено храм, який згодом, як і багато інших у святих місцях, було зруйновано.  У 1871 році на місці зруйнованого храму було зведено францисканську церкву, в якій збережено мозаїчні фрагменти зі старого храму.

Ірина ЗАКЛІНСЬКА

Вхід/Вихід