Угорницький Свято-Преображенський монастир

19 серпня, на свято Преображення Господнє, парафіяни церкви святого Володимира міста Галича  з ієреєм Іоаном Кузем, деканом Галицьким УАПЦ, вирушили в паломницьку подорож до Угорницького Свято-Преображенського чоловічого монастиря.

Угорницький Свято-Преображенський монастирПро Угорницький монастир згадується, що заснований  він 1560 року. З цього монастиря десятирічним хлопцем розпочав своє віддане і плідне служіння Богові і Пресвятій Богородиці преподобний Іов, ігумен  Почаївський, нині канонізований православною церквою. За писемними згадками, прийшов він сюди десь 1561 року. Прожив і прослужив у цьому монастирі Іов 30 років, а пізніше за прохання Костянтина Острозького був переведений в Дубенський монастир.Угорницький Свято-Преображенський монастир

Угорницький монастир розвивався спочатку помалу, але трохи пізніше він добре розрісся, а це тому, що ігуменом його став знаменитий Іов Княгиницький (+1621), який пізніше стане засновником скиту Манявського.

Також  відвідував Угорницький монастир славний борець проти унії, Іван Вишенський, що приходив сюди з Афону. Закрито монастир за часів Австро-Угорщини 1752 року.

 У 2002 році з ініціативи митрополита Галицького УАПЦ кира Андрія та народного депутата України п.Володимира Кафарського, місцевої влади і жителів села починається відроження Угорницького монастиря. Зараз тут планується створити музей сакральної архітектури, де будуть розміщені багато старих намолених церков, перевезених з різних районів області.

 

Угорницький Свято-Преображенський монастирСьогодні територія монастиря складає 10 гектарів землі, обнесених огорожею. Тут знаходяться невеличкий будинок, в якому проживають монахи, і дві дерев’яні церкви, в яких проводяться богослужіння. Одна церва - 1856 року. Її  іконостас, писаний на шкірі, збережений до наших днів.

Тут знаходяться дві мироточиві ікони: одна - св. Миколая, інша - Пресвятої Богородиці Неустанної помочі. Саме перебування у храмі має благоговійний вплив на людину. Опинившись тут, відчуваєш себе відокремленим від буденного сірого світу. А спостерігаючи за дивом (бачимо на власні очі, як по святому Образі тече миро), відчуваємо незриму присутність Святого Духа. Навіть діти, що до того часу весело бігали по величезному монастирському подвір’ї, тут принишкли… Мовчки обступають образи, цілують Матінку Божу і просять за здоров’ячко матусь і татусів…Угорницький Свято-Преображенський монастир

Помолившись біля Святих образів, що мироточать, ідемо на молебень до другої церкви. Тут акафіст за здоров’я присутніх та їх рідних читають  настоятель монастиря протоієрей Юрій Мулярчук спільно з ієреєм Іоаном Кузем.

Після відправи вирушаємо до джерела «Дзвіньоха» з цілющою водою. Тут є облаштована купальня.  За переказами прихожан, біля джерела з молитвою і вірою відбулося багато зцілень.

Тому, не зважаючи на вже по-осінньому холодний вітер, паломники  з молитвою вступають у крижану, проте цілющу воду. Кажуть, що відчуття таке, ніби у воді тебе огортає тепла ковдра, холоду зовсім не відчувається.

…Додому вирушаємо уже ввечері. Лише розсідаємось на місця в автобуси, як небо наче прориває – починається злива.

Відчуваємо і у цьому Божу присутність, адже досі щось ніби утримувало важкі сиві хмари: поки люди молилися і купалися у джерельній воді, жодної краплини не упало на землю.

Вхід/Вихід