Крехів | Крехівський монастирПерша історична згадка про поселення Крехів датується 1456 роком. Монастир, за народними переказами, заснували Йоіл та Сильвестр наприкінці ХVI ст.Крехів | Крехівський монастир

Вони оселились у лісовій печері, а на верхів’ї скали збудували дві каплиці: Покрови і св. апостолів Петра і Павла.

У першій половині ХVII ст. цей монастир перенесли на місце, де знаходиться сучасний Свято-Миколаївський монастир ЧСВВ.

Тут збудували церкву Пресвятої Тройці, дзвіницю св. Миколая, великий храм Преображення Господнього, допоміжні споруди, звели навколо монастиря муровані укріплення, викопали й наповнили водою глибокий рів, насипали вал.

У цей період монастир мав свою друкарню, велику бібліотеку стародруків, іконописні й ремісничі майстерні. 1627 укладено для братії Устав монастирського життя.

 Крехів вкінці ХІХ ст. - на початку ХХ ст. став великим відпустовим центром. Тут відбувалися великі прощі на Благовіщення, Петра і Павла, Покрови, згодом і на святого Пасива, 11-літнього мученика ІV ст., мощі якого подарував папа Лев ХІІІ 1887 року. Та найвелелюднішими прощі були на празник Перенесення мощів святителя Миколая 22 травня.Крехів | Крехівський монастир

1949 року радянська влада ліквідувала монастир. Крехівська обитель до 1990 року була і військовим штабом, і школою для осіб з особливими потребами. Лише 29 серпня 1990 року до Крехова повернулися отці-василіани. Поволі Крехівська обитель знову повертає славу одного з прочанських, культурних і просвітницьких центрів Галичини.Крехів | Крехівський монастир

Неподалік від монастиря серед лісу є джерело Божої Матері. За переказами, на цьому місці з’явилась Богородиця одній благочестивій жінці. Згідно зі свідченнями, вода має властивість не псуватися і дивним чином оздоровлює. Над джерелом споруджено капличку із фігуркою Богородиці.

На даний час продовжують відбуватись молодіжні прощі, особливо 22 травня. Молодь приїжджає з різних регіонів України та з-за кордону.

Будучи на цьому святому місці, відчувається, так би мовити, інший світ, інший вимір реальності. За мурами цієї обителі залишаються всі проблеми, негаразди, турботи і віднаходиться нове життя у Христі, з Пресвятою Богородицею та святителем Миколаєм.

Коли молишся в Крехові, то відчуваєш, що з тобою це робить вся довколишня природа. Дуже велику роль щодо зміни свого життя та призадуми відіграє Хресна дорога, яка знаходиться в лісі, неподалік обителі. Активна участь у цій дорозі допомагає відчути ціну Христових страстей і разом з Ним страждати.

Крехів | Крехівський монастир

Крехів | Крехівський монастир

Крехів | Крехівський монастир

Крехів | Крехівський монастир

Крехів | Крехівський монастир

Крехів | Крехівський монастир

Запрошуємо всіх до Крехова.

Адреса:

Монастир святого Миколая отців Василіан,

село Крехів,

Жовківський район,

Львівська область.

індекс: 80352,

телефон: (03252)61247, 66446.

 

Автор Микола Цимбалістий

Вхід/Вихід