Зарваниця

У 1240 році на Київ напали монголо-татари. Один молодий чернець із Києво-Печерської лаври, рятуючись від навали, втік і забіг аж уЗарваниця Західну Україну. Чернець був змучений і поранений. Неподалік від річки Стрипи, що впадає у Дністер, він ліг спочити біля джерела і заснув.

Уві сні побачив чернець Богородицю з двома янголами. Вона з усмішкою доторкнулася до нього своїм омофором і зарвала, тобто піднесла його.

Монах прокинувся і побачив біля себе надзвичайної краси ікону діви Марії. Омився він водою з чудотворного джерела, і рани його загоїлися. І вирішив він, що врятоване Богом життя слід присвятити Богові.

І збудував він капличку для ікони, і печеру для себе. За легендою, так було засновано Зарваницький монастир, і пішла назва — Зарваниця. Перша письмова згадка про неї припадає на 1458 рік. 

У часи, коли з’явився монастир, на цій землі було князівство Теребовлянське на чолі з князем Васильком. Коли до ікони пішли перші прочани, невіруючий князь почав їх переслідувати. Дуже скоро він тяжко захворів. Коли не допомогли ліки, послав за монахом і іконою. Але чернець відповів, що князь має сам навідатися до каплички.Зарваниця

Василька на ношах принесли до ікони, він покаявся, випив води з джерела і зцілився. На знак подяки князь наказав побудувати церкву.Чернець так і лишився жити в печері. Нині у Зарваниці у прозорій скляній келії стоїть його воскова фігура, і прочани кидають туди записки зі своїми бажаннями

А ще в Зарваниці є чудотворна ікона Розп'ятого Спасителя. Ось ісорія її появи:В 1740-му році сталося так, що один побожний але багатий господар Зарваниці, Стефан Рисан, виїхав волами літньою порою на свою сіножать по сіно.

Змучений, задрімав на возі. Коли ж пробудився, перед очима у нього щось ясніло з неба. Його воли стояли на колінах, а в повітрі, невисоко над землю, висіла ікона розп'ятого Спасителя, осяяна небесним блиском.

В 1742-му році сам архієрей Анастазій Шептицький їде до Зарваниці зі Львова, щоб розслідувати це появлення. Пізніше він коронував цю ікону срібною короною.

З тих пір минуло чимало часу… Щороку кількість бажаючих побувати у святому місці збільшується. В маленьке село Зарваниця приходять і приїжджають віруючі не лише зі всіх куточків України, але й з інших держав.

 

Вхід/Вихід