У Львові служать Літургію жестовою мовою у часи пандемії

Отець Олег Плішило ще з часів навчання у Львівській духовній семінарії Духа допомагав перекладати Божественну…

Чи порушення Правил Дорожнього Руху є гріхом?

За всю історію існування людей на землі, люди постійно подорожували. Для багатьох, дорога стала навіть другим…

10 ігор та вправ з дитиною під час карантину

 У непростий час карантину наші діти потребують батьківської участі в їхніх іграх: безтривожних, затишних,…

Святі отці про Псалми (Псалтир)

Книга псалмів має все, що необхідне для всіх. Вона віщує майбутні події, пригадує історію, накреслює закони…

Чи можна в подружжі погоджуватися на моральне зло?

Межа гріха Звісно, молодята мають навчитися поступати­ся одне одному, змінювати власну думку, відмовля­тися…
Читати більше новин

Напади на церкви в Нігеріїї: загинуло понад 100 чоловік

Близько 100 людей загинули в результаті серії вибухів в нігерійському місті Даматуру. За іншими повідомленнями, жертв може бути набагато більше. Агентство "Франс-прес" цитує нігерійського чиновника, який на умовах анонімності сказав, що особисто нарахував у лікарні 150 трупів. За словами очевидців, бомби вибухнули в декількох місцях, в тому числі біля церков і будівлі регіональної поліції. Кореспондент Бі-бі-сі Іона Фішер, який перебуває в в комерційній столиці Нігерії Лагосі, передає, що стрілянина тривала всю ніч. Повідомляється, що жителі Даматуру покидають місто.

Нігерійсько-ісламістське угрупування "Боко Харам" взяло на себе відповідальність за серію атак в містах Дематуру і Майдугурі. Про це представник угруповання заявив нігерійської газеті Daily Trust. За його словами, "Боко Харам" готує нові напади на державні об'єкти в країні.

 

Напади на церкви

Комісар поліції штату Йобо на північному сході Нігерії заявив, що напад застав місто зненацька. За словами очевидців, напади почалися в п'ятницю близько 18:30 (17:30 GMT) і тривали близько 90 хвилин. Серед цілей, як стверджується, було кілька церков. Нападники потім зникли, відстрілюючись. Католицький священик однієї із церков розповів нашому кореспондентові, що храм був спалений і що нападу піддалися вісім інших церков. Схожий напад стався в п'ятницю, в сусідньому штаті Борно, де троє смертників атакували військові об'єкти в місті Майдугурі, що знаходиться в 80 кілометрах на схід від Даматуру.

Напади приписуються збройному ісламістському угрупуванню "Боко Харам", назва якого означає "західну освіту заборонено". Влада Нігерії попереджала про можливість нападів напередодні 6 листопада, коли мусульмани світу святкують свято жертвопринесення Ід аль-Атха (Курбан-байрам). "Боко Харам" діє в Нігерії з 2002 року. За ним числиться безліч нападів на церкви і державні установи.

Вхід/Вихід