У Львові служать Літургію жестовою мовою у часи пандемії

Отець Олег Плішило ще з часів навчання у Львівській духовній семінарії Духа допомагав перекладати Божественну…

Чи порушення Правил Дорожнього Руху є гріхом?

За всю історію існування людей на землі, люди постійно подорожували. Для багатьох, дорога стала навіть другим…

10 ігор та вправ з дитиною під час карантину

 У непростий час карантину наші діти потребують батьківської участі в їхніх іграх: безтривожних, затишних,…

Святі отці про Псалми (Псалтир)

Книга псалмів має все, що необхідне для всіх. Вона віщує майбутні події, пригадує історію, накреслює закони…

Чи можна в подружжі погоджуватися на моральне зло?

Межа гріха Звісно, молодята мають навчитися поступати­ся одне одному, змінювати власну думку, відмовля­тися…
Читати більше новин

На думку ревнителів мусульманської віри в Саудівській Аравії, навіть повністю закутана в чорний балахон жінка може породити сатанинські бажання у чоловіків.

Домогтися цього вона може "млосними поглядами".

Проект закону, який захищає чоловіків від подібної напасті (жінкам тепер закриють і очі) запропонований саудівською релігійною поліцією "Комітети щодо захисту моральності і запобігання гріху".

Прес-представник "Комітетів", Мутлег аль-Набіт проголосив: "Чоловіки-поліцейські будуть втручатися. Вони змусять жінок покривати і очі, особливо, млосні. У нас є на це повне право".

Комітет з підтримки чесноти і боротьби з гріхом Саудівської Аравії - місцева поліція моралі - розробив вказівки, згідно з якими жінкам з "спокусливими" очима буде заборонено демонструвати їх на публіці.

Про це повідомив представник комітету шейх Мотлаб аль-Набіт.

При цьому визначати, які очі - "спокусливі", а які - ні, будуть самі поліцейські.

У арабській блогосфері вже розгорнулася жвава дискусія, потрапляє під це визначення туш на віях або ж достатньо просто сміливого погляду з-під нікаба.

Відповідно до законів шаріату, жінки, що проживають в королівстві, повинні носити нікаб - чорне вбрання, що з ніг до голови огортає їхнє тіло. Очі залишалися єдиною частиною жіночого тіла, яку могли побачити оточуючі.

Саудівські жінки позбавлені в королівстві багатьох прав - зокрема, права брати участь у виборах або водити машину. Вони можуть з'являтися в громадських місцях тільки у супроводі близького родича чоловічої статі. Якщо їм вдасться домогтися розлучення, діти залишаться чоловікові.

Кілька днів тому арабські ЗМІ повідомили, що жителю королівства потрібна госпіталізація після зіткнення зі співробітником комітету, який вимагав у його дружини заховати очі під паранджею. В результаті чоловік потрапив до лікарні з ножовими пораненнями руки.

Однак найгучніший випадок стався у 2002 році. Тоді поліція моралі відмовилася випускати старшокласниць з палаючої будівлі школи в Мецці, оскільки їх голови не були покриті хусткою. В результаті 15 дівчат загинули, десятки постраждали від опіків і отруєння чадним газом.

Комітет, який підпорядковується особисто королю Саудівської Аравії, був створений в 1940 році. Його повноваження не визначені, що залишає широкі можливості для зловживань.

Раніше, у вересні король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз пообіцяв, що вже через рік жінки в країні зможуть балотуватися до ради Шури і брати участь в муніципальних виборах, повідомляє MIGnews.com.