У Божий храм

У Божий храм

13.10.2018 | Кліпи
Перегляди : 75
Чи справді «все на світі боїться часу»?

Чи справді «все на світі боїться часу»?

Античні греки для означення часу любили використовувати два терміни – χρόνος і καιρός. Перший вживався щодо…
Про покликання

Про покликання

Що таке покликання? Як зрозуміти своє покликання на цій Землі? І що коли довгий час вагаєшся у пошуках свого…
Не шипіть на вовка в церкві

Не шипіть на вовка в церкві

Став вовк християнином, ходить і говорить всім: — Простіть, благословіть. Йде повз нього заєць, він йому: —…
Про людей, які загубилися у сенсах та життєвих дорогах

Про людей, які загубилися у сенсах та життєвих дорогах

Лк 8, 16-18 Ісус сказав до натовпу: “Запаливши світильник, ніхто не накриває його посудиною і не ставить під…
“Григоріанка”: Звідки пішов звичай цього богослужіння і яке його значення

“Григоріанка”: звичай цього богослужіння і його значення

Найціннішим даром для померлих є жертва – Свята Божественна Літургія. У Католицькій Церкві досить відомою і…

РПЦ екологія

Московська патріархія займеться розробкою власної екологічної програми. "Екологічна програма може бути виділена як особливий напрямок єпархіальної і парафіяльної роботи", - йдеться в проекті документа "Основи екологічної концепції Російської православної церкви".

Документ опублікований на сайті Московського патріархату з метою дискусії, можливість залишати свої коментарі надається всім бажаючим. Він також направляється в єпархії для отримання відгуків.

У Церкві виступають за створення спеціалізованої церковної структури, яка на систематичній основі займеться питаннями екологічної роботи, наданням різного роду підтримки екологічним церковним проектам, сприятиме обміну екологічним досвідом між різними церковними організаціями.

 

"Православні віруючі призиваються сприяти розробці та впровадженню технологій і способів управління господарством, орієнтованих на захист навколишнього середовища, а також брати участь у державних та громадських екологічних ініціативах, надавати підтримку екологічно орієнтованим програмам, проектам та розробкам, сприяти їх популяризації, впровадження та застосування" - сказано в документі.

Церква також залишає за собою право давати критичну оцінку діям влади, громадських організацій та наукових структур, які можуть мати негативний вплив на здоров'я людини і природу.

"Тема екології повинна стати компонентом місії і пастирських праць. Важливо надавати практичну підтримку волонтерським акціям, зокрема, з прибирання сміття на громадських територіях, очищення водойм, озелененні вулиць, площ, парків, скверів і лісопаркових зон. Доцільно організовувати екологічні конкурси і підтримувати їх переможців у реалізації представлених пропозицій ", - заявили в Церкві.

За словами авторів документа, розвиток в монастирях і на сільських парафіях екологічно безпечного аграрного виробництва має бути прикладом раціонального природокористування для оточуючих господарств, повідомляє християнський портал КІРІОС.

Варто згадати, що в Українській Греко-Католицькій Церкві вже 5 років діє Бюро з питань екології очолюване др. Володимиром Шереметою, яке було створено відповідно до рішення Синоду єпископів з метою формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння – природи на засадах християнської віри та моралі, а також підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Одним із завдань екологічного бюро УГКЦ є сприяння відновлення єдності християн завдяки об'єднанню зусиль для захисту та збереження створеного Богом світу. В цьому сенсі екологічна ініціатива Російської Православної Церкви додає оптимізму, не тільки щодо покращення стану природного довкілля, але й сприяння міжцерковному діалогу.

Вхід/Вихід