Папа: Благаю Господа, щоб загоїв рани та обдарував миром українську землю (ВІДЕО)
Глава УГКЦ та Гройсман обговорили питання інституалізації єдиної Православної Церкви України
В УПЦ КП відбулося засідання Священного Синоду (ЖУРНАЛИ - 12.05.2018)
Постанови 79-ої сесії Синоду Єпископів КГВА УГКЦ
10 кроків до щастя

10 кроків до щастя

У кожного своє уявлення про щастя і як співається у одній пісні: «щастя буває різним». Але все ж спробую…
Як помираяє християнин

Як помирає християнин

Чи боїтеся ви смерті?Якщо ви прокидаєтеся вночі з прискореним серцебиттям, або з почуттям, що ви…
Сім перлин від богослова Східної Церкви про роль еросу у нашому житті

Сім перлин від богослова Східної Церкви про роль еросу у нашому житті

"Ерос - це туга людського серця за тим, чого не може самотужки людина осягнути, а саме: туга за безконечною…
Альфі Еванс помер, поклавши край судовій тяганині про право на життя

Альфі Еванс помер, поклавши край судовій тяганині про право на життя

Альфі Еванс - малюк, який опинився в центрі судового позову і за якого клопотав Папа Римський, помер рано…
О, як неприємно! Як неприємно!

О, як неприємно! Як неприємно!

Вільгельміна Шрідер (1804-1860), знаменита акторка і співачка XIX століття, якраз переступила поріг своєї…

РПЦ екологія

Московська патріархія займеться розробкою власної екологічної програми. "Екологічна програма може бути виділена як особливий напрямок єпархіальної і парафіяльної роботи", - йдеться в проекті документа "Основи екологічної концепції Російської православної церкви".

Документ опублікований на сайті Московського патріархату з метою дискусії, можливість залишати свої коментарі надається всім бажаючим. Він також направляється в єпархії для отримання відгуків.

У Церкві виступають за створення спеціалізованої церковної структури, яка на систематичній основі займеться питаннями екологічної роботи, наданням різного роду підтримки екологічним церковним проектам, сприятиме обміну екологічним досвідом між різними церковними організаціями.

 

"Православні віруючі призиваються сприяти розробці та впровадженню технологій і способів управління господарством, орієнтованих на захист навколишнього середовища, а також брати участь у державних та громадських екологічних ініціативах, надавати підтримку екологічно орієнтованим програмам, проектам та розробкам, сприяти їх популяризації, впровадження та застосування" - сказано в документі.

Церква також залишає за собою право давати критичну оцінку діям влади, громадських організацій та наукових структур, які можуть мати негативний вплив на здоров'я людини і природу.

"Тема екології повинна стати компонентом місії і пастирських праць. Важливо надавати практичну підтримку волонтерським акціям, зокрема, з прибирання сміття на громадських територіях, очищення водойм, озелененні вулиць, площ, парків, скверів і лісопаркових зон. Доцільно організовувати екологічні конкурси і підтримувати їх переможців у реалізації представлених пропозицій ", - заявили в Церкві.

За словами авторів документа, розвиток в монастирях і на сільських парафіях екологічно безпечного аграрного виробництва має бути прикладом раціонального природокористування для оточуючих господарств, повідомляє християнський портал КІРІОС.

Варто згадати, що в Українській Греко-Католицькій Церкві вже 5 років діє Бюро з питань екології очолюване др. Володимиром Шереметою, яке було створено відповідно до рішення Синоду єпископів з метою формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння – природи на засадах християнської віри та моралі, а також підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Одним із завдань екологічного бюро УГКЦ є сприяння відновлення єдності християн завдяки об'єднанню зусиль для захисту та збереження створеного Богом світу. В цьому сенсі екологічна ініціатива Російської Православної Церкви додає оптимізму, не тільки щодо покращення стану природного довкілля, але й сприяння міжцерковному діалогу.

Вхід/Вихід