Белзька Богородиця у с.Нагірянка

Белзька Богородиця у с.Нагірянка

17:25 - 22/03/2019 | УГКЦ
Перегляди: 53
Читати більше новин
Інструкція для душпастирювання: цифрові комунікації

Інструкція для душпастирювання: цифрові комунікації

Інструкція для душпастирювання: цифрові комунікації. «Нові форми спілкування у душпастирстві» Вступ: загальна…

Чи маю #право скористатися #invitro? (ВІДЕО)

Про складні питання за 3,5 хвилини: Чи маю #право скористатися in vitro? (др. Яцек Пуліковський) "Якщо я хочу…

Тату, ти мене не чуєш! (ВІДЕО)

Про те, як чути і зрозуміти своїх дітей, розповідає Максим Бондаренко — батько чотирьох дітей, родинознавець,…

Як бути героєм для своїх дітей щодня (ВІДЕО)

Про це розповідає Максим Бондаренко — батько чотирьох дітей, родинознавець, сімейний консультант, автор та…

Чи потрібно готуватися до подружжя? (ВІДЕО)

Про підготовку до подружжя розповідає о. Дмитро Романко, сімейний консультант, духівник молодіжного руху…

«УГКЦ розширюватиме стосунки з Церквою древнього Константинополя», - Глава УГКЦ після зустрічі з Патріархом Вартоломеєм I20 квітня 2013 року, в рамках паломництва святими місцями древнього Константинополя, відбулася офіційна зустріч делегації УГКЦ, яку очолює Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, із Патріархом Константинопольським Вартоломієм в його резиденції в Стамбулі (Туреччина). Як раніше повідомлялося, Главу Церкви супроводжує в цьому паломництві владика Борис (Ґудзяк), керівник Департаменту закордонних зв’язків УГКЦ.

«На мою думку, цей візит був дуже важливий і він відбувся з нашої ініціативи. Адже Церква древнього Константинополя є Матірною Церквою для всіх християн Київської традиції, які отримали Христову віру в Хрещенні святого рівноапостольного князя Володимира», - прокоментував подію Предстоятель УГКЦ. Зазначимо, що такими Церквами - спадкоємицями Володимирового Хрещення, для яких матірною є Церква Константинополя, вважають УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ.

Як наголосив Верховний Архиєпископ УГКЦ, Вселенський Патріарх сьогодні є важливим моральним авторитетом - як у«УГКЦ розширюватиме стосунки з Церквою древнього Константинополя», - Глава УГКЦ після зустрічі з Патріархом Вартоломеєм I православному світі, зокрема, так і християнському світі загалом. І він, як вільний від політичних і геополітичних заанґажувань, може бути важливим моральним авторитетом і для українського християнства, яке сьогодні констатує факт поділу колись єдиної Київської Церкви.

«Я запевнив Патріарха в готовності поглиблювати і розширювати наші стосунки з Церквою древнього Константинополя в різному форматі, одним із яких є відновлення діяльності Київської студійної групи, котра зародилася ще в 1980-х роках на Північноамериканському континенті і до котрої входили богослови та науковці УПЦ США і Канади, що перебувала в єдності із Вселенським патріархатом, а також богослови та науковці УГКЦ», - додав Блаженніший Святослав.

Як відомо, саме під час діяльності представників Київської студійної групи вдалося закласти багато різних богословських фундаментів для відновлення діалогу, а також можливого сопричастя УГКЦ із Церквою древнього Константинополя.

«Очевидно, що за останні 20 років релігійні обставини в Україні докорінно змінилися і тому відновлення діяльності такої групи посприяло б, з одного боку, пошукам шляхів для міжконфесійного порозуміння і діалогу всередині київського християнства, а, з другого, - відновленню діалогу і можливостей сопричастя між Церквами - спадкоємицями київського християнства в Україні з Церквою Константинополя», - завершив Глава УГКЦ.

Наприкінці зустрічі Блаженніший Святослав запросив Патріарха Вартоломія взяти участь у зустрічі із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, яка відбудеться в контексті святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Вхід/Вихід

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ