Зустріч з молоддю

Зустріч з молоддю

18:52 - 12/05/2019 | Новини і сюжети
Перегляди: 138
Читати більше новин
Найкращий день - банс

Найкращий день - банс

11.05.2019 | Кліпи
Перегляди : 158
«Хто, як не молодь!»

«Хто, як не молодь!»

11.05.2019 | Кліпи
Перегляди : 119
«Почуй мене!»

«Почуй мене!»

11.05.2019 | Кліпи
Перегляди : 146
Привітай маму воїна!

Привітай маму воїна!

11.05.2019 | Живе ТВ
Перегляди : 122
Святі Отці про Провідника Духовного

Святі Отці про Провідника Духовного

Хто покинув світ і вправляється у Божому способі життя, нехай цього не робить без проводу й допомоги, бо…
Cвяті отці про Престол Святий

Cвяті отці про Престол Святий

Найсвятішим місцем у церкві є Божий престол, а на ньому кивот – палата Христа… Бо св. Жертовник – місце…
Неосудність і прощення гріхів

Неосудність і прощення гріхів

Чи може Господь дарувати благодать покаяння людині, яка в минулому дуже згрішив(ла), а потім захворів…
Святі Отці про проповідь

Святі Отці про проповідь

Проповідь є першим обов’язком священика і вона накладає на нього обов’язок святого життя (митр. Андрей…

Як побудувати довготривалі стосунки (ВІДЕО)

Навіщо нам стосунки? Чи ви знаєте, що робить стосунки міцними? Як будувати стосунки? Про це розповідає о.…

«УГКЦ розширюватиме стосунки з Церквою древнього Константинополя», - Глава УГКЦ після зустрічі з Патріархом Вартоломеєм I20 квітня 2013 року, в рамках паломництва святими місцями древнього Константинополя, відбулася офіційна зустріч делегації УГКЦ, яку очолює Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, із Патріархом Константинопольським Вартоломієм в його резиденції в Стамбулі (Туреччина). Як раніше повідомлялося, Главу Церкви супроводжує в цьому паломництві владика Борис (Ґудзяк), керівник Департаменту закордонних зв’язків УГКЦ.

«На мою думку, цей візит був дуже важливий і він відбувся з нашої ініціативи. Адже Церква древнього Константинополя є Матірною Церквою для всіх християн Київської традиції, які отримали Христову віру в Хрещенні святого рівноапостольного князя Володимира», - прокоментував подію Предстоятель УГКЦ. Зазначимо, що такими Церквами - спадкоємицями Володимирового Хрещення, для яких матірною є Церква Константинополя, вважають УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ.

Як наголосив Верховний Архиєпископ УГКЦ, Вселенський Патріарх сьогодні є важливим моральним авторитетом - як у«УГКЦ розширюватиме стосунки з Церквою древнього Константинополя», - Глава УГКЦ після зустрічі з Патріархом Вартоломеєм I православному світі, зокрема, так і християнському світі загалом. І він, як вільний від політичних і геополітичних заанґажувань, може бути важливим моральним авторитетом і для українського християнства, яке сьогодні констатує факт поділу колись єдиної Київської Церкви.

«Я запевнив Патріарха в готовності поглиблювати і розширювати наші стосунки з Церквою древнього Константинополя в різному форматі, одним із яких є відновлення діяльності Київської студійної групи, котра зародилася ще в 1980-х роках на Північноамериканському континенті і до котрої входили богослови та науковці УПЦ США і Канади, що перебувала в єдності із Вселенським патріархатом, а також богослови та науковці УГКЦ», - додав Блаженніший Святослав.

Як відомо, саме під час діяльності представників Київської студійної групи вдалося закласти багато різних богословських фундаментів для відновлення діалогу, а також можливого сопричастя УГКЦ із Церквою древнього Константинополя.

«Очевидно, що за останні 20 років релігійні обставини в Україні докорінно змінилися і тому відновлення діяльності такої групи посприяло б, з одного боку, пошукам шляхів для міжконфесійного порозуміння і діалогу всередині київського християнства, а, з другого, - відновленню діалогу і можливостей сопричастя між Церквами - спадкоємицями київського християнства в Україні з Церквою Константинополя», - завершив Глава УГКЦ.

Наприкінці зустрічі Блаженніший Святослав запросив Патріарха Вартоломія взяти участь у зустрічі із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, яка відбудеться в контексті святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Вхід/Вихід

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ