7 листопада на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої, що в Тисменицькому районі, висадили алею “ненародженої дитини”.
7 листопада, в рамках чергової хвилі Всеукраїнської акції «Посади дерево миру», яка стартувала в 2016 р. з ініціативи Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Мінприроди України, на території монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ в с. Погоня, Тисменицького району було висаджено першу в історії України алею ненародженої дитини. Ця акція ініційована Бюро УГКЦ з питань екології спільно з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я при підтримці Комісії в справах родини, що є прикладом об’єднання зусиль навколо актуальних викликів, які повстають перед Церквою.
Розпочався захід зі спільної молитви – Молебню до Пресвятої Богородиці, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин) у співслужінні з головами вищезазначених Комісій, екореферентів, медичних капеланів та вірян. В особливіший спосіб присутні просили Небесного Отця про відновлення миру людини з Богом, а також примирення із дітьми, які були втрачені до народження. Після спільної молитви матері та батьки, які пережили втрату ненародженої дитини, разом з душпастирями висадили алею з 15 дерев сумаху пухнастого (оцтове дерево), яка в майбутньому стане окрасою цього відпустового місця та символом примирення зраненого створіння зі своїм Творцем.
До присутніх звернувся д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, котрий коротко представив основну мету Всеукраїнської акції «Посади дерево миру», а саме – привернення уваги громадськості до руйнування та знищення довкілля внаслідок війни на Сході України, єднання в молитві за мир, а також екологічне навернення та об’єднання зусиль для збереження Божого створіння, невід’ємною частиною якого є сама людина.
В свою чергу о. Руслан П’яста – голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я зазначив, що практика висадки Алей ненароджених дітей є широко поширеною в США та Італії і є допоміжним засобом у душпастирському супроводі осіб, котрі стали на шлях зцілення від ран, що залишаються на людській душі внаслідок пережиття психотравмуючої події – втрати ненародженої дитини.
Організатори акції мають надію, що в турбота та трепет, пережиті в часі висадки алеї сприятимуть плеканню «духовних дерев» – внутрішніх змін у людських серцях та свідомості.
Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології .