Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У Фастові висадили Алею Злуки УНР та ЗУНР100 років тому на залізничній станції «Фастів» відбувалися важливі в історії України події – велося узгодження тексту Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

15 листопада 1918 року Симон Петлюра, Володимир Винниченко та інші провідні українські опозиційні політичні діячі оголосили про відновлення Української Народної Республіки (УНР) і створення нового уряду – Директорії.

Після захоплення повстанцями Фастова, Директорія розмістилася у штабному вагоні потяга на місцевому залізничному вокзалі. І саме на залізничній станції Фастів-1 1 грудня 1918 року було підписано доленосний Передвступний Акт про Злуку УНР (Українська народна республіка) і ЗУНР (Західно-Українська народна республіка) в єдину соборну Українську Державу.

Переговори відбувалися у штабному вагоні Директорії УНР у Фастові, куди 30 листопада 1918 року прибули члени спеціальної урядової місії ЗУНР Льонгин Цегельський і Дмитро Левицький. Наступного дня сторони склали і ухвалили доленосний для всіх українців історичний документ. З боку Директорії УНР документ підписали четверо з п’яти присутніх її керівників. Офіційно договір про об’єднання було ратифіковано на Софійській площі в Києві спеціальним Універсалом Акту Соборності України 22 січня 1919 року.

З цього приводу, за ініціативи правозахисної екологічної організації «Екологія-Право-Людина», 13 листопада 2018 року на залізничній станції Фастів-1 навколо Музею-вагону злуки УНР та ЗУНР було висаджено пам’ятну Алею Злуки УНР та ЗУНР.

У заході взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Української Греко-Католицької Церкви, а саме референт з питань екології Київської архієпархії о. Роман Романович, Парох храму Великомученика Димитрія м. Фастова і протопресвітер Білоцерківський о. Віталій Марцинюк, а також його сотрудник о. Олег Лучка, екологи та правники ЕПЛ, учні Фастівського ліцею, представники Укрзалізниці, міський голова Фастова, депутати Фастівської міської ради та інші громадяни міста, Ліга жінок УГКЦ. Саме останні будуть опікуватися Алеєю Злуки у майбутньому, плекаючи її та зберігаючи для прийдешніх поколінь.

Захід розпочався із молебню до Бога Творця та молитви за мир та єдність українського народу, після чого привітальні слова мали учасники акції, а згодом було висаджено 17 дерев липи серцелистої та сортового бузку, наданих Національним ботанічним садом імені М. М. Гришка. Алея стане не лише прикрасою навколо музею, але й приноситиме затишок пасажирам Укрзалізниці.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології .