Папа Бенедикт XVI

Промовляючи до подружніх пар, у проповіді, на літургії з нагоди завершення VII Всесвітньої зустрічі сімей, яка проходила у північно-італійському місті Мілані, папа Венедикт XVI наголосив на багатогранному покликанню християнської сім'ї в контексті чисельних викликів сучасності, а зокрема на питанні відповідальності за створений Богом світ.

«Ваше покликання не є легким, – наголосив Святіший Отець, – особливо сьогодні, але любов є чудовою дійсністю, єдиною силою, яка може насправді перемінити світ і все створіння».

 

Папа пригадав присутнім, що про своє екологічне покликання ми дізнаємося вже з перших сторінок Святого Письма, яке повідомляє, що «Бог довіряє людській парі усе Своє створіння, щоб вони його оберігали, обробляли і управляли ним у відповідності до Божого плану (Бут 1, 27-28; 2, 15). Понтифік також добавив, що на основі цього біблійного повідомлення можемо усвідомити своє завдання чоловіка та жінки щодо співпраці з Богом, завдяки праці, науці та техніці так перетворити світ, щоб уприсутнити тут любов Бога Творця, на образ якого ми створені.

На завершення своєї проповіді папа закликав будувати суспільство, яке має «людське обличчя». Для цього необхідно надавати перевагу логіці «бути» перед логікою «мати», оскільки перша дійсність – будує, а друга, врешті-решт – спричинює руйнування. Про це інформує християнський портал КІРІОС посилаючись на Бюро УГКЦ з питань екології.