Екологія і церква

Очищення внутрішнього бруду – гріховності людини та формування свідомості особистої й суспільної відповідальності перед Богом за природу - таким мав би бути серйозний підхід до вирішення екологічних проблем. Цією думкою поділився керівник Екобюро УГКЦ проф. Володимир Шеремета в своєму виступі в контексті Міжнародного форуму «ECO-invest 2012», що відбувся 1-3 жовтня в м. Києві.

Посилаючись на слова Святішого Отця, очільник Екобюро стверджує, що збереження природи не є викликом моди, але завданням, яке випливає безпосередньо з християнської віри. Воно випливає із заповіді любові завдяки поширенню можливостей свідчення християнської віри в Бога Творця через більш дружнє ставлення до його створіння – природи у повсякденному житті. Тому правоохоронною місією Церкви мала б, насамперед, бути «екологія людини: її віри, духовності та моральності, що є передумовою бережливого ставлення до природного навколишнього середовища».

Цікавими є заходи, запропоновані комісією, яку представляє д-р Шеремета. Це - великопісна екологічна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», відзначення загальнохристиянського екологічного свята «Дня Бога Творця», «Часу відповідальності за створіння» та проведення Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння». Проблематику побутових відходів комісія пропонує вирішувати згідно з основною ідеєю посібника «Екологічний дороговказ: маленькі поради для великих змін»: «зменшуй, повторно використовуй, переробляй».

Д-р Шеремета закликав учасників суспільного процесу до співпраці та об’єднання задля збереження створеного Богом світу, що є справою кожного з нас.

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на інформаційну служба Бюро УГКЦ з питань екології.