Екологічне вчення Папи Бенедикта XVI

18 жовтня 2012 року у м. Івано-Франківську в приміщенні академічного корпусу Теологічної академії, відбулась презентація книги «Відповідальність за створіння у вчені Папи Венедикта XVІ», яка по своїй суті є збірником екологічно орієнтованих документів теперішнього Понтифіка.

Учасниками презентації були представники церковної і державної влади: блаженніший Любомир (Гузар); преосв. владика Богдан (Дзюрах) – Секретар Синоду Єпископів УГКЦ; високопреосв. Владика Володимир (Війтишин) – Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський; преосв. владика Софрон (Мудрий) – ректор Івано-Франківської теологічної академії, а також представники патріаршої курії, влади, державних природоохоронних структур та екологічних громадських організацій.

Захід, організований Бюро УГКЦ з питань екології, розпочався молитвою та вступним словом д-ра Володимира Шеремети, керівника Бюро, який зазначив у своєму виступі, що зібрані у книзі документи та вислови Папи Венедикта XVI унаочнюють позицію Католицької Церкви щодо суспільно-екологічних питань сучасності, розкривають питання відповідальності за природу, як невід’ємну складову християнської віри і життя, а також здійснення місії Церкви на порозі третього тисячоліття.

На заході було зачитано лист-привітання Томаса Е. Галіксона – Апостольського Нунція в Україні, в якому він висловив вдячність Бюро УГКЦ з питань екології за підготовку збірки екологічно орієнтованих документів Святішого Отця Венедикта XVI, а також за внесок, який робить ця інституція для поширення екологічного вчення Католицької Церкви та висловив сподівання, що завдяки цій книзі «багато читачів зрозуміють те важливе місце в навчанні Католицької Церкви, яке Святіший Отець Венедикт XVI приділяє різним вимірам збереження довкілля».

Преосвященний владика Богдан (Дзюрах), виступаючи, пояснив те, чому Церква займається і повинна займатися екологією, процитував Святішого Отця Венедикта XVI, що «поряд з екологією природи існує, так би мовити, екологія людини», за формування якої є відповідальною Церква. Секретар Синоду Єпископів УГКЦ висловив переконання, що дана книга має стати путівником до дії, адже Господь Бог створив людину для охорони всього створіння, а не для спустошення.

Особливо вагомим став цей захід завдяки присутності екс-глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), який зробив акцент на тому, що ми сьогодні «збираємо овочі наших гріхів», і тому «якщо маємо проблеми, то самі в цьому винні і, відповідно, потрібно покаятись, навернутись, зробити метаною, щоб виаправити те, що ми натворили». На завершення Блаженніший Любомир побажав, щоб ця збірка ожила, попадаючи не лише в руки, а й у серця тих, хто її читатиме.

За матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології, -  Тарас Єресман