Всесвітній день туризмуПланування відпусток і туристичні мандрівки є доброю нагодою, для того щоб наблизитись до Бога та послужити для блага Землі, а зокрема, зробити добрий внесок для збереження біорізноманіття певного регіону. Про це йдеться у Зверненні Папської Ради душпастирства мігрантів та подорожуючих з нагоди Міжнародного дня туризму, що відзначатиметься 27 вересня.

Документ на тему «Туризм та біологічна різноманітність» наголошує, що контакти з природою є дуже важливими і туризм повинен старатися належно оцінювати й шанувати красу та гармонію Божого створіння - природи.

При цьому, необхідним є формування настанови, на основі якої туристи були б здатними “відкривати присутність Бога всередині біорізноманіття”.

“Біорізноманіття – це велике багатство всіх живих істот, які населяють Землю. (…) До цього скарбу різноманіття також належать різні системи окреми видів, приклади яких ми знаходимо в лісах, лугах, саванах, пралісах, коралових рифах, горах, морях і полярних зонах”, - йдеться в Зверненні.

Екологічний документ Ватикану застерігає перед низкою вагомих екологічних небезпек, які необхідно подолати, як наприклад, кліматичні зміни чи опустелювання, а також вказує на те, що згідно з останніми дослідженнями, загроженими є, або знаходяться перед безпосередньою небезпекою знищення 22% савців, 31% амфібій, 13% видів птахів і 22% коралових рифів.

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ