Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Марія - Пресвята Богородиця

Марія – Пресвята Богородиця відіграла вирішальну роль в  історії Церкви. Господь вибрав Її для того щоби разом спасти людство. Біблія розповідає про Марію як про «діву, заручену з чоловіком на ім’я Йосип» (Лк 1,27). Згідно з Церковним переданням батьками Марії були святий Йоаким та свята Анна, дідусь і бабуся Ісуса Христа.

Коли Ісусові сягнуло 30 років він почав проповідувати та творити дива, проте, що було до цього часу? Нам бракує інформації про перші 30 років Ісуса, а тому цей період називається «прихованим життям». Найбільше ми можемо дізнатися про Його дитинство та Його Матір, Марію, з Євангелія від Луки. Уперше ми зустрічаємо Марію в момент Благовіщення, коли ангел сказав, що вона народить Спасителя, а Вона відповіла: «Ось, я раба Господня. нехай буде мені за словом твоїм» (Лк 2, 19). Через сорок днів по народженні Ісуса Йосиф та Марія присвятили Його Богові у Храмі, відповідно до єврейської традиції. У той момент пророк Симеон промовив до Марії: «Ось, Цей... ознака суперечок, і тобі самій меч прошиє душу» (Лк 2, 34-35). Це було пророцтво про страждання Марії разом із Сином.

Завдяки своїй вірі та близькості до Ісуса, Марія може заступатися за нас в особливий спосіб.

Наприклад, на прохання Марії Ісус здійснив своє перше чудо, перетворивши воду на вино на весіллі в Кані (Йн 2, 1 12). Оскільки Марія перебуває з Ісусом на Небесах, ми можемо просити Її молитися за нас. Звісно, ми можемо молитися безпосередньо до Ісуса, але Бог також вислуховує тих, хто молиться за інших. Мойсей постійно молився за народ Ізраїля (Вих 32, 11-4; Чис 14, 13-20). Сам Ісус казав нам молитися за інших (Мт 5, 44), а святий Стефан молився за людей, які забивали його камінням (Ді 7, 60). Просити Марю молитися за нас – це дуже хороша звичка.

Які є Сім мечів Болю Марії?

  1. Пророцтвом Симеона (Лк 2, 22-35);
  2. Втечею до Єгипту (Мт 2, 13-15);
  3. Загубленням Ісуса у Храмі (Лк 2, 41-51);
  4. Зустріччю Марії та Христа на Хресній дорозі (Йн 19, 25);
  5. Розп’яттям та смертю Ісуса (Мк 15, 24-37);
  6. Передачею Марії мертвого тіла Її Сина (Мк 15, 46);
  7. Покладенням Христа до гробу (Йн 19, 38).   

Марія – унікальна і важлива для нас особа. Вона «сповнена благодаті» (Лк 1,28), «благословенна між жінками» та «мати Господа» (Лк 1,42-43).