Марія не є Богинею – навіщо вся ця побожність?

Марію називають Матір’ю Божою. Проте нам слід бути свідомими, що Вона не богиня, а людина. Поклонятися можна тільки Богу. Християни не поклоняються Марії, а шанують Її. Бог обрав Її для виконання абсолютно унікальної ролі. Вона є Матір’ю Сина Божого. Коли Марія носила Ісуса у своєму лоні, то промовила: «Ось, віднині блаженною зватимуть мене всі роди» (Лк 1, 48).

Почитання Пресвятої Богородиці має за основу Святе письмо Молитва до Марії, яку ми найчастіше промовляємо, складена на основі біблійних цитат:

Архангел Гавриїл сказав Марії: «Радій, сповнена благодаті, Господь з тобою, [благословенна ти між жінками]». (Лк 1, 28).  А двоюрідна сестра Марії Єлизавета сказала: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід лона твого!» (Лк 1, 42). Єлизавета також назвала Марію «матір’ю мого Господа» (Лк 1, 43). Слово Господь (грецькою мовою – Kyrios) також вживали на позначення Бога. Ісус є Богом, а тому Марія є Богоматір’ю (грецькою мовою – Theotokos). Це не робить Марію богинею: Вона завжди була цілковито людиною. Оскільки Марія є Божою Матір’ю, ми можемо вшановувати Її, як це робила Єлизавета.

Від самого початку своєї історії Церква була віддана Марії та просила Її молитися за нас. У ІІ столітті святий Іриней назвав Її «нашою заступницею». Він також назвав Марію «другою Євою», оскільки Ісус прийшов у світ як другий Адам (1 Кор 15, 45), щоби звільнити людство від наслідків гріхопадіння. Молитва з ІІІ століття свідчить про те, що вже тоді християни палко молилися до Марії: «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво. Молитвами нашими в скорботах не погорди, а від бід захисти нас, єдина Чиста й Благословенна» (Sub Tuum Praesidium).

Ісус дав нам Марію, аби вона стала нашою Матір’ю. Тому ми можемо молитися  до Неї та просити заступатися за нас перед Її Сином, Ісусом.

Допомогти порталу

Просимо допомоги з оплатою рахунків порталу КІРІОС. Пожертву можна скласти за допомогою кнопки "Пожертвувати" над цим повідомленням. Також перегляд і переходи по рекламних посиланнях допомагають нам утримувати портал і робити його цікавим для Вас.