Марія не є Богинею – навіщо вся ця побожність?

Марію називають Матір’ю Божою. Проте нам слід бути свідомими, що Вона не богиня, а людина. Поклонятися можна тільки Богу. Християни не поклоняються Марії, а шанують Її. Бог обрав Її для виконання абсолютно унікальної ролі. Вона є Матір’ю Сина Божого. Коли Марія носила Ісуса у своєму лоні, то промовила: «Ось, віднині блаженною зватимуть мене всі роди» (Лк 1, 48).

Почитання Пресвятої Богородиці має за основу Святе письмо Молитва до Марії, яку ми найчастіше промовляємо, складена на основі біблійних цитат:

Архангел Гавриїл сказав Марії: «Радій, сповнена благодаті, Господь з тобою, [благословенна ти між жінками]». (Лк 1, 28).  А двоюрідна сестра Марії Єлизавета сказала: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід лона твого!» (Лк 1, 42). Єлизавета також назвала Марію «матір’ю мого Господа» (Лк 1, 43). Слово Господь (грецькою мовою – Kyrios) також вживали на позначення Бога. Ісус є Богом, а тому Марія є Богоматір’ю (грецькою мовою – Theotokos). Це не робить Марію богинею: Вона завжди була цілковито людиною. Оскільки Марія є Божою Матір’ю, ми можемо вшановувати Її, як це робила Єлизавета.

Від самого початку своєї історії Церква була віддана Марії та просила Її молитися за нас. У ІІ столітті святий Іриней назвав Її «нашою заступницею». Він також назвав Марію «другою Євою», оскільки Ісус прийшов у світ як другий Адам (1 Кор 15, 45), щоби звільнити людство від наслідків гріхопадіння. Молитва з ІІІ століття свідчить про те, що вже тоді християни палко молилися до Марії: «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво. Молитвами нашими в скорботах не погорди, а від бід захисти нас, єдина Чиста й Благословенна» (Sub Tuum Praesidium).

Ісус дав нам Марію, аби вона стала нашою Матір’ю. Тому ми можемо молитися  до Неї та просити заступатися за нас перед Її Сином, Ісусом.