Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Камерний хор "Київ" - Шедеври українського барокко

alt

Опис: На цьому компакт-диску представлені 11 хорових творів, які по праву можуть бути на­звані шедеврами українського хорового барокко. Духовна музика доби барокко стано­вить найвище надбання української му пічної спадщини, що відбиває могутнє відродження творчих сил українського народу, яким позначена культура кінця 17-го  першої половини 18-го століття. Це була епоха глибинних змін усієї" системи музичного мислення, зміни творчих принципів, обновлення форм, стилей, жанрів.

Камерний хор "Київ" розпочинає програму духовними творами свого співвітчизника, киянина, Миколи Ділецького. Творчість цього композитора, класика партесного, тобто багагоголосного, стилю нещодавно відкрита і ще мало відома широко­му колу слухачів. М. Діденькому належить перший трактат з проблем музичної теорії, естетики, композиції; він є автором кількох Літургій та хорових концертів. В його музиці втілились найважливіші ознаки європейського барокко з синтезом мінних національних традицій. Його творам притаманна прозорість, рівновага поміж витонченими поліфонічними засобами та ясною акордовою фактурою. Чоти­риголосна Літургія, уривки з якої співає хор "Київ" належить до ранніх більш стриманих форм хорового багатоголосся. Натомість урочистий двохорний концерт "Вошел Єси Во Церков" більш барвистий, контрасний, розрахований на святкове архієрейське служіння.

Максим Березовський /1745-1777/ народився у невеличкому українському місті Глухові, де і отримав початкову музичну освіту у відомій на той час Царській музичній хоровій школі. Далі він вчився в Італії де у травні 1771 року здобув звання академіка-композитора Болонськоїі Академії. М.Березовський був відомий як автор першої національної" опери та багатьох сонатно-симфонічних творів. Але основним жанром його творчості була духовна хорова музика, де він залишив чимало яскравих творів, серед яких його хоровий концерт "Це отвержи мене..." належить до найяскравіших вершин європейської музики другої половини 18-го століття. Твір глибо­кого філософського змісту, сповнений величезного драматизму, цей концерт був якби сповіддю змученої душі геніальною митця, який невдовзі трагічно загинув у 32 річному віці.

Дмитро Бортнянський /1751-1825/ свого часу був найвідомішим композитором Російсь­кої Імперії. Як і М. Березовський він народився та вчився у Глухові, а потім в Італії. Він був автором кількох опер, які на жаль втрачені. Його творчість по праву належить до "золотого фонду" хорової музики. Блискучий майстер в різних галузях музичної творчості, в своїх хорових творах Д.Бортнянський спирається на вже виробле­ну національну традицію та вільне володіння європейською музичною технікою, з'єднуючи риси пізнього барокко з ознаками раннього класицизму.

Артемій Ведель /1767-1808/ - своєрідна та яскрава фігура в музиці 18-го століття. Він був глибоко закорінений в ук­раїнському середовищі. Його музика пронизана інтонаціями духов­них кантів, псальмів. Можна сміливо сказати, що він говорить "українською музичною мовою". Але найголовніше, що в образній сфері його концертів відбився духовний світ його сучасника. На жаль, більшість творів цього композитора втрачена, але ті що зали­шилися ось вже протягом двох століть користуються незмінною любов'ю слухачів.

Доктор мистецтвознавства,академік, професор
Н.Герасимова-Персидська

Мова: церковнослов'янська (з українською вимовою)

Формат: mp 3

Розмір: 131 мб

Бітрейт: 320 кбіт/с

Загальний час звучання: 0:58:17

1. Господи, Боже мой, на Тя уповах (хоровий концерт)
2. Да ісполнятся уста наша  (фрагмент з Літургії)
3. Гласом моїм (хоровий концерт)
4. Да ісправится молитва моя
5. Достойно єсть (фрагмент з Літургії)
6. Господи, кто обітаєт в жиліщі Твоїм (хоровий концерт №35)
7. Святий Боже (фрагмент з Літургії)
8. Блажені яко ізбрал (причасний вірш)
9. Не отвержи мене во время старості (хоровий концерт)
10. Вошел єси во Церков (двохорний концерт)
11. Єдинородний Сине,приідіте поклонімся (фрагменти з Літургії)

Скачати/ завантажити:

DepositFiles

Google Диск