Громада села Деражне на Костопільщині захотіла перейти з Московського патріархату до Православної Церкви України. Це перший випадок на Рівненщині після отримання Україною томосу про автокефалію. Своє бажання деражнівці висловили поки що усно, найближчим часом це мають закріпити й письмово. Парафіяни, з якими ми поспілкувались, запевнили, що місцевий священик підтримує позицію громади.

 Громада Хрестовоздвиженського храму села Деражне Костопільського району на Рівненщині оголосила про перехід із Української православної церкви (Московського патріархату) до Православної церкви України. Це сталося 7 січня після святкової літургії, розповів староста храму Микола Гаврилюк,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Свобода.

«Громада виявила бажання, щоб у нашому селі була створена українська православна церква. Під час цього церква була вщерть заповнена людьми. Отець Віктор (Чабан) підтримав це рішення і готовий далі служити громаді», – відповів Гаврилюк.

За його словами, за це рішення проголосували понад 300 членів громади. Жодного парафіянина, який був би проти, не було.

Ми поцікавились, що думають з приводу подій у Деражному в Рівненській єпархії УПЦ МП. Секретар Олександр Єгоров зазначив, що сьогодні цю ситуацію коментувати вони не готові через вихідні дні, і попросив передзвонити завтра.

Це перший випадок переходу громади УПЦ (МП) до ПЦУ в Рівненській області.

Загалом після Об’єднавчого собору в Києві 15 грудня і створення помісної Православної церкви України вже понад 40 громад Української православної церкви (Московського патріархату) заявили, що переходять до нової структури. За підрахунками УПЦ (МП), наприкінці 2012 року в її складі перебували 11 393 парафії.

6 січня у Стамбулі, в резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. Обидва предстоятелі спільно відслужили службу Божу.

7 січня томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Телеканал UA: Рівне