Як стало відомо християнському порталі КІРІОС священик новоствореної Православної Церкви України, благочинний (декан) Снятинський Михайло Марусяк у слові до духовенства та вірян виклав власне бачення історії Церкви в Україні. (див з 21 хвилини відео)

На відео чути фрагмент, у якому священик порівнює УГКЦ з Московським Патріархатом закликаючи громади УГКЦ переходити до ПЦУ та називає їх підданими Риму. Не менш дивним є і той факт, що священик Михайло дякуючи Президенту сказав, що йому (Президенту) прийшлося "говорити, наставляти (ред.очевидно архиєреїв) щоб зняти суперечності між нашими архиєреями, бо були інші претенденти на першосявтителя церкви".

о.Михайло завершив Московську духовну семінарію і після її завершення перебував на посаді канцлера Івано-Франківської єпархії Російської Православної Церкви.

Одразу кидаються в очі проблеми з якими зіштовхнеться ПЦУ - московський дух старих кадрів. Структура нова, а кадри і риторика у дусі Московської Патріархії, так звана "радянська школа" перетягування, агресії та інтриг. На відео присутні чисельно духовенство, влада до якої звертається священик, а парадокс в тому, що вірних у храмі нема, навіть хористів.

Виникає цілком логічне запитання чи не прагне ворог всього українського через "старі кадри" створити конфлікт між ПЦУ та УГКЦ, адже не так давно Глава УГКЦ +Святослав та ПЦУ +Епіфаній запевнили один одного у співпраці та плідному діалозі. Залишається вірити, що така риторика  духовенства радянського гарту на місцях не стане перепоною на шляху до єдності українського народу.