На Вінниччині священики російської церкви в Україні завадили жителям села Лукашівка провести збори громади, привізши на них "заїжджих" парафіян із інших сіл.

На віче люди мали вирішити, до якої з парафій приєднається їхня церква. До клубу села прихильники російської церкви в Україні привезли "заїжджих" парафіян, які сваркою зірвали голосування. Напередодні селяни висловили недовіру місцевому панотцю Федору за його небажання приєднуватись до Української помісної церкви і заблокували двері храму, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на "ТСН.Ранок".

"Як Господь благословить, так і буде. Ухвалить громада рішення голосувати чи не ухвалить", - розповідає він.

У будинку культури були присутні прихильники 2 церков. Деякі не приховували, що приїхали з інших сіл.

Настоятель церкви від РПЦ в Україні проти лічильної комісії. Пропонує голосувати руками.

"Ви бачили, скільки людей підняли руку, щоб наша церква під головуванням Онуфрія існувала у нашому селі?" - риторично запитує отець Федір після голосування.

На цьому збори закривають. Настоятель оголошує, що громада залишається російською Православною церквою в Україні. Сільська молодь не приховує емоцій.

"Тут більшість людей було, які не проживають у Лукашівці, а приїхали, ми вперше їх бачимо. Збори, я вважаю, нелегітимні", - зазначає мешканка Лукашівки Сніжана Медяна.

Зрештою, жителі Лукашівки, що залишилися після зборів, уже під протокол голосують за приєднання до Української помісної церкви.

"До цього зборів не було, створили балаган, щоб зірвати збори. Усі рішення передадуться до обласної адміністрації до відділу у справах релігій", - розповідає секретар Вінницької єпархії Православної церкви України Владислав Демченко.

Обидві сторони вже заявили, що просто так церкву та майно в ній віддавати не збираються. Тож відразу в 2 парафіях почали готуватися до судових процесів.