Кілька церковних парафій на Прикарпатті вже перейшли до Православної Церкви України. Днями до Української церкви приєднався Миколаєво-Успенський собор Коломиї з кліриками та паствою.

 Однак не всюди цей процес відбувається без загострень. Церковний конфлікт триває у Старому Гвіздці на Коломийщині. Як повідомляв Християнський портал КІРІОС тут ще у 2017 році громада села вирішила перейти під покров Української православної церкви, тоді ще Київського Патріархату.

Однак, священик храму Микола Кушнір звернувся до суду з вимогою визнати дії сільського голови незаконними, а саме те, що той поставив підпис і печатку у протоколі зборів селян, на яких питання переходу до української церкви і вирішувалося.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд підтримав позов. Богдан Малецький намагався поспілкуватися зі сторонами конфлікту. Додамо, подібна ситуація виникла і в селі Острівець на Городенківщині. Тамтешній священик також оскаржив дії голови села, який підписав і проштампував протокол зборів селян. Однак у відкритті провадження Острівецькому священикові Миколі Богаченкові суд відмовив.

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ