Ще 7 громад Московсього патріархату на Рівенщині перейшли до ПЦУРішення перейти до Православної церкви України прийняли релігійні громади у селах Кунин, Буща, Півче, Урвенна, Нова Мощаниця, Копикове та вчора – у селі П’ятигори. Про це проінформував, очільник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

10 лютого 2019 року релігійна громада Свято-Георгіївського храму села Кунин стала сьомою у Здолбунівському районі, яка прийняла рішення про перехід із Української православної церкви Московського патріархату – до Православної церкви України,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rv.suspilne.media.

Про це повідомив голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук. За його словами, таке рішення сьогодні на парафіяльних зборах підтримали 52 із 55 присутніх парафіян.

У телефонній розмові секретар Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату Олександр Єгоров цю інформацію нашим журналістам не підтвердив.

У передобідню пору сьогодні, 9-го лютого на парафіяльних зборах таке рішення прийняла громада села П’ятигори. Про це повідомив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. 

 - У клубі села П’ятигори зібралося понад сто осіб, які формують місцеву Свято-Різдво-Богородичну релігійну громаду. Гостей з інших населених пунктів, тих, хто ходить до інших церков – не реєстрували. Враховуючи, що загалом у П’ятигорах проживає понад чотириста осіб дорослого населення, досить чисельною є протестантська громада (налічує більше ста чоловік), то не буде перебільшенням сказати, що у відсотках (загальна кількість членів релігійної громади/кількість членів громади, які взяли участь у зборах), парафіяльні збори у П’ятигорах були найчисельнішими серед усіх, що до сьогодні відбувалися на Здолбунівщині. 
«За» перехід в ПЦУ сьогодні проголосували усі учасники парафіяльних зборів у П’ятигорах, рішення прийнято одноголосно, з чим і вітаю п’ятигірців. 

Зазначу, що перед парафіяльними зборами, які були заздалегідь заплановані на 11.00 годину, на 10.00 настоятель місцевого храму зібрав у святині прихильників Російської православної церкви. За наявною інформацією, участь у цій зустрічі взяло зовсім мало людей, значна частина з яких одразу після неї попрямувала на парафіяльні збори, де мала можливість висловити свою позицію щодо переходу громади до ПЦУ. Знаю також, що місцевий священик с. П’ятигори о.Андрій, який очолює парафію понад 20 років, користується в селі великою повагою та є для усіх безсумнівним авторитетом. А тому члени парафії проситимуть свого настоятеля, щоб він підтримав прагнення і волевиявлення релігійної громади, разом з нею приєднався до Православної Церкви України та надалі залишався правити в місцевому храмі, – прокоментував Сергій Кондрачук.Ще 7 громад Московсього патріархату на Рівенщині перейшли до ПЦУ

Зазначимо, що П’ятигори - це наразі шосте село у Здолбунівському районі (Нова Мощаниця, Урвенна, Буща, Півче, Копиткове), яке вирішило змінити УПЦ МП на ПЦУ. Журналісти Суспільного намагатимуться також почути думку районного благочиння щодо сьогоднішнього голосування у П’ятигорах.

 Ось як прокоментував подію у П’ятигорах отець Юрій Шевчук, благочинний церков Здолбунівського району УПЦ (МП):

- Сьогодні настоятель отець Андрій проводив свої збори парафіяльні в храмі. На цих зборах було 120 чоловік, які одноголосно вирішили, що вони залишаються в УПЦ. Отець Андрій залишився зі своїми прихожанами. А ті люди, які зібралися в клубі, я вважаю, що там більша половина, які в церкву не ходять і в селі не живуть. Ніякі наші священики, на жаль, не перейдуть. Виженуть священика з храму – значить виженуть і все, але священик ніякий не перейде. Будемо в судах відстоювати свою честь і гідність, – сказав священик.