В Україні триває перехід релігійних громад з Московського Патріархату до ПЦУЩе дві релігійні громади у Шумському районі вирішили покинути Тернопільсько-Кременецьку єпархію колишньої Української Православної Церкви Московського патріархату і приєдналися до Помісної Української Православної Церкви.

19 лютого 2019 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор задовольнив прохання парафій Святого Миколая с. Андрушівка і Покрови Пресвятої Богородиці с. Потуторів і прийняв їх до складу єпархії.

Раніше в обох селах провели збори, на яких зміну юрисдикції громади підтримали більш ніж дві третини присутніх.

За станом на 19 лютого в лоно Помісної Української Православної Церкви на Тернопіллі перейшла 21 громада, 14 з яких – у Шумському районі.

Раніше це зробили парафії у Садках, Залужжі, Шкроботівці, Підгайцях, Людвищах, Мировому, Матвіївцях, Суражі, Радошівці, Брикові, Онишківцях і Кордишеві на Шумщині, Мусорівцях і Гніздичному Збаразького та Розтоках Кременецького району, а також у Стінці та дві парафії – у Трибухівцях на Бучаччині. Жоден зі священиків УПЦ МП не погодився разом з громадою перейти до канонічної Української Церкви.

Також 20 лютого 2019 року, в управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії відбулася зустріч з представниками парафії Різдва Пресвятої Богородиці Московського Патріархату с. Добринь Хорошівського району.

Громада прийняла рішення про перехід до Помісної Української Православної Церкви, але без священика.

Єпископ Паїсій благословив перехід громади до Єдиної Української Православної Церкви.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkva.info

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ