Директори Карітас-Спес Україна пройшли тренінг з написання проектів та соціального фандрейзингуП’ятий навчальний модуль програми «Церковний менеджмент та адміністрування» для регіональних директорів Карітас-Спес з усіх куточків України відбувся 14-15 лютого у Харкові.

Мета програми — підвищити організаційний потенціал та фінансову стабільність церковних структур та Карітас-Спес шляхом покращення рівня знань з управління, стратегічного планування, фінансів та маркетингу.

На тренінгу учасники практикувалися в написанні проектних заявок та вчилися створювати довгострокову стратегію взаємодії зі спонсорами. Тренінг провела Світлана Олєйнікова – засновниця соціального підприємства, консалтингової фірми «Synergy Development Consulting», яка спеціалізується на фандрейзингу та розвитку соціальних культурних та бізнес проектів. Експертка з розвитку бізнесу та громад, співзасновниця ГО «Міжнародного фонду Future Generation» та ГО «Міжнародна агенція змін», менторка міжнародного конкурсу «Social Impact Award». За її словами, найважливіше, що директори отримали на тренінгу — це обмін досвідом, бо скільки учасників стільки й прикладів успішного залучення коштів.

«80 відсотків роботи над проектом – це розробка стратегії, підготовка та аналіз, і лише 20 відсотків – безпосередньо робота із залученням фінансів. Ця робота триває постійно, тому потрібно завжди бути до неї готовими: аналізувати донорів, цільову аудиторію, а також використовувати SWOT-аналіз. Цей тренінг необхідний учасникам для того, аби краще зрозуміти, які ще інструменти варто застосовувати для залучення інвестицій», — розповідає пані Світлана.

Протягом двох днів учасники працювали над покращенням власних навичок з фандрейзингу та детально вивчали такі питання:

  • Стадія планування проекту. Як правильно визначити та сформулювати проблему проекту, його цільові групи, мету, завдання.
  • Методи виконання проекту.
  • Планування фандрейзингової стратегії. Які ресурси потрібні аби виконати проект.
  • Стадії реалізації проекту. План виконання проекту.
  • Стадія завершення проекту.
  • Довготривале забезпечення ресурсами.
  • Загалом, у дводенному тренінгу взяли участь директори Карітас-Спес з Кам’янця-Подільського, Харкова, Одеси та Києва, а також представники організації зі Львова, Бердянська, Хмельницького і Вінниці.

Президент Карітас-Спес Україна — отець Петро Жарковський, який також був на тренінгу наголосив, що знання, отримані на дводенному модулі є для нього та його працівників надзвичайно важливими. «Ми постійно працюємо із залученням коштів у різних напрямках: допомога дітям сиротам, малозабезпеченим особам, людям похилого віку, реабілітація молодих людей від залежностей. Саме тому, дуже важливо, аби проектні документи були правильно сформовані і подані донорам, – ділиться отець Жарковський і додає, — Після модулю проведемо круглий стіл в центральному офісі, поділимося враженнями, які отримали та визначимо найважливіші пріоритети, тому, що один в полі не воїн і успішна робота – це завжди командна робота».

Навчання на освітній програмі «Церковний менеджмент та адміністрування» розпочалося у Києві в жовтні в приміщенні Української Соціальної Академії. Тоді відбулася перша зустріч, на якій учасники ознайомилися з етичними засадами діяльності, навчилися визначати місії та візію своєї організації, а також здійснили SWOT-аналіз соціального служіння Карітас-Спес. За весь період навчання вони дізналися як у своїй діяльності керувати стратегічними пріоритетами, навчилися управляти проектами та фінансами. Попереду – глибше розуміння внутрішніх та зовнішніх комунікацій, а також основи маркетингу. Тренінг було організовано за фінансової підтримки проекту БФ «Реновабіс», за ініціативи Карітас-Спес Україна в партнерстві з Українською Соціальною Академією.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rkc.lviv.ua