Міська влада Олександрії провокує міжконфесійне протистоянняМіська влада та Олександрійська єпархія УПЦ МП ведуть переговори про передачу містом в оренду двох комунальних будівель: міського управління освіти по вул. Свердлова, 28 і занедбаного приміщення по вул. Радянській, 1.

У будинку по вул. Свердлова, 28, що знаходиться за будівлею міськради, єпархія планує організувати свою адміністрацію. За словами єпископа УПЦ-МП Боголєпа, сьогодні у єпархії немає приміщення, в якому можна проводити прийоми, ніде навіть зібрати священиків.
Міський голова Олександрії Степан Цапюк з доводами церкви згоден. Більше того, мер вважає, що географічне зближення міської та церковної адміністрацій додасть Олександрії якийсь шарм.
«Буде поруч влада світська, і влада церковна. Ми хочемо чітко, виражено зробити структуру», – розповів він.
Якщо ініціативу підтримають місцеві депутати, міському управлінню освіти доведеться переїхати в загальну будівлю міськради, а свій затишний будинок, що є пам’яткою архітектури, віддати в користування церкви. До речі, спочатку це був приватний особняк лікаря, побудований на початку 1900-х років. З приходом радянської влади в ньому розмістилася бібліотека, а пізніше – різні радянські установи.
Міська влада, котра надає статус державної церкви УПЦ-МП, приховує ще один нюанс . За адресою Свердлова 30 розташований храм і парафіяльний будинок Свято-Миколаївської парафії УАПЦ.. Отже, єпархіяльне управління УПЦ-МП розташовуватиметься через паркан від громади УАПЦ, де реґулярно відправляються богослужіння. Таким чином провокуються нові конфлікти, який від часу створення громади УАПЦ в Олександрії не бракувало.
Що стосується кинутої будівлі біля шостої школи по вул. Радянській, 1, то місто шукає для нього орендаря вже давно, але поки безуспішно. Останнім часом вандали побили в приміщенні вікна, всередині збираються безхатченки, наркомани і алкоголіки. Тут церква збирається зробити церковно-приходську школу, а згодом, якщо вдасться, підвищити її до рангу семінарії.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на UAPS.