Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ звернулася до Патріярха Святослава про перехід до УГКЦУхвала 2 XXV єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

Керований прагненням до подолання церковного розколу, натхнений Господнім побажанням «щоб усі були одно» (Ін. 17:21), беручи до уваги суспільну потребу в творенні єдиної Помісної Церкви в Україні, переконавшись у неможливості канонічного поєднання з Українськими Православними Церквами в діяспорі, відкидаючи неканонічні шляхи творення церковних об’єднань, вірячи в перспективу сопричастя Української Церкви з Церквами старого і нового Риму, XXV єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

ухвалює:

1. Звернутися до Блаженнішого Патріярха Святослава і синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви з проханням про братні поради щодо досягнення євхаристійного спілкування та адміністративної єдности Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з Українською Греко-Католицькою Церквою як із співспадкоємницею київської духовної традиції.

2. Доручити архиєпископу Харківському і Полтавському Ігореві розробити стратегічну програму розвитку Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відповідно до цих порад.

3. Настоятелям парафій провести роз’яснювальну роботу в громадах про історичні витоки єдности Київської Церкви, причини її поділу та канонічні перспективи відновлення єдности.