Музей історії релігії 7 березня став місцем, куди прийшли ті, хто розуміє значимість подвигу греко-католицького священика, місіонера, капелана УГА, громадського діяча, священномученика Омеляна Ковча. Тут відкрили експозицію „Слідами блаженного отця Омеляна“, присвячену річниці створення „Братства імені блаженного священномученика Омеляна Ковча“,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на photo-lvivinua.

Виставка вас може зацікавити тим, що тут представлені особисті літургійні речі священика — фелон, єпитрахиль, нарукавники, пояс. Крім того, скарбничку із церкви Святого Івана Хрестителя села Коросне Львівської області, де служив отець Омелян. Також основу експозиції складають світлини з місць, де служив отець Омелян, з тематичних вечорів, зустрічей, виставок, відкриття меморіальних дошок, сімейні фотографії отця і документи, пов’язані з його життям і діяльністю.

Про самопожертву та відданість служінню людям отця Омеляна Ковча розповів Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський.У Львові відкрилась виставка „Слідами блаженного отця Омеляна“

— Отець Омелян Ковч ніколи не переставав служити людям і не боявся, наражався на небезпеку. Не зламав своїх принципів, ані в тюрмі, ані в концтаборі „Майданек“ — він присвятив своє життя людям до кінця. Навіть маючи можливість вийти на волю, пообіцявши, що більше не хреститиме євреїв, — відмовився. Казав, що „після неба він бачить тут найкраще місце, де він може перебувати“.

Арештований нацистами за підтримку українського підпілля, допомогу євреям та публічне засудження нацистських злочинів, перебуваючи в тюрмі на Лонцького у Львові, а згодом – у концтаборі Майданек (Польща), Омелян Ковч продовжував таємну тюремну практику душпастирської діяльності. Родичі та знайомі робили все можливе, щоби звільнити його. До справи долучився навіть митрополит Андрей Шептицький.

— Отець Омелян Ковч є взірцем для багатьох поколінь, символом, який допоміг пережити складне ХХ століття. Сьогодні наш народ переживає складні часи, маємо багато випробувань, тож знову шукаємо підтрики в отця Омеляна. Його віра, любов до цієї землі та до людей — незламні, — наголосила зазначила  в. о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Леся Корнат.

Племінник Омеляна Ковча – Василь Мацелюхрозповів чимало цікавих фактів про рідне місто священика – Малий Любінь, а також про родину Ковча, де більшість були також священиками, а всі – патріотами, які готові були віддавати свої життя задля рідного краю.

Голова  Братства імені блаженного священномученика Омеляна Ковча“ Михайло Кстів розповів про те, як зародилася ідея створення братсва і як багато років продумуваои іяльність. Члени Товариства вже відвідали місця,  депобував Омелян Ковч. Малий Любінь, Космач, Перемишляни, Коростень.Вже наприкінці березня планють провідати останнє місце перебування священика – в концтаборі Майданек.

Виставка „Слідами блаженного отця Омеляна“ у Музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) триватиме до 16 квітня.