«Хто сказав, що піст — це сумний час?» — Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю у ЗарваниціНе варто розуміти і сприймати піст виключно через призму сумного періоду, оскільки піст — це ще одна можливість попрацювати над собою. Якщо правильно організувати християнське дозвілля та звернутися до духівника, то ми зможемо радісно його пережити.

На цьому наголосив Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у суботу, 14 липня, під час зустрічі з молоддю у Зарваниці, відповідаючи на запитання про перегляд кількості і часу тривання постів.

“Хто сказав, що піст — це сумний час? Почитайте літургійні книги Великого посту і тоді побачити, як автори наголошують: Нарешті прийшов цей благодатний час. Святий Франциск Салезій казав: Сумний святий — сумнівний святий”, — зазначив Предстоятель УГКЦ.

А тоді продовжив: “Ми думаємо, що час посту — це є час смутку. Ми наче не вміємо постити, але давайте навчимося це робити! Звісно, що в період постів, ми стараємося не влаштовувати гучних забав (наприклад, весіль), але це не означає, що ми не можемо по-християнському організовувати своє дозвілля. Тобто питання полягає в тому “як”: як це правильно зробити і організувати? І тут Церква-мати готова вам допомогти, щоб радісно переживати усі пости... Якщо ми відмовляємося від гріха на період посту і за ним сумуємо, тоді які ми християни? А справжній піст справді є моментом активної праці над собою”.

За його словами, переглядати пости не будуть. Він також додав, що варто переживати піст як християни ХХІ століття, потрібно це робити разом.

“Тому перед тим, як почати піст, варто кожному з вас піти до свого духівника і розказати йому, як прагнете цей піст пережити, — рекомендує Блаженніший Святослав. — А ваш духівник допоможе укласти духовну програму (дорогу) посту, яка була би вам найбільш потрібною, і тоді не будете сумувати. Після цього піст буде часом звільнення від якихось залежностей, від гріха тощо”, — зазначив Глава Церкви.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Департамент інформації УГКЦ