Празник Собору Пресвятої Богородиці у м. КовеліУ другий день Христового Різдва, християни cхідного обряду відзначають Собор Пресвятої Богородиці, славлячи гідність богоматеринства. В історії спасіння Богородиця займає перше місце після Христа, бо одержала від Бога найвищий привілей – бути Матір’ю Божого Сина. Тому згідно з традицією вшановувати наступного дня після великого свята тих особистостей, які вважалися головними у попередньому, Церква призначила для вшанування Богородиці наступний день після Різдва Христового.

Це свято звеличує не якусь окрему урочистість із життя Богородиці, а відзначає всі привілеї дані Богом Пречистій Діві Марії, разом взяті: воплочення, дівство і материнство. Тому свято називається Собор Пресвятої Богородиці.8 січня 2019 року знагоди цього свята у м. Ковелі в храмі Блаженного Миколая Чарнецького відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Кир Йосафат  у співслужінні отців-редемптористів.

У своїй проповіді архиєрей розповів про особливе значення почитання Богородиці, яке сформувалось внаслідок христологічних суперечок, де противником титула Богородиця став Несторій, який поширив єресь у Церкві, названу його іменем. Він заперечував загальноприйняту традицію величати Марію Богородицею або Божою Матір’ю і запропонував інший варіянт – христородиця. На Соборі отців вчення Несторія визнали єретичним, Пречисту Діву Марію визнали такою, яка справді заслуговує титулу Матері Божої, бо Христос був єдиним і нероздільним від самого зачаття, людиною і  Богом.  Церква під час святкування Собору Пресвятої Богородиці у богослужіннях закликає вірних до прослави Богоматері: «Прийдіть, і звеличаймо Матір Спасителя, яка і по Різдві залишилася Дівою. Вихваляймо і з пастухами прославляймо, кажучи: Богородице, моли з тебе воплоченого за наше спасення» (Утреня празника).

На завершення святкової Божественної Літургії усім вірним парафії Блаженного Миколая Чарнецького було уділено архиєрейське благословення. Опісля владика Йосафат подякував за спільну молитву і побажав усім присутнім веселих та благословенних Різдвяних свят, а всім іменинницям сьогоднішнього дня – многих і благих літ життя!  На завершення відбулася молитва за Україну «Боже, Великий Єдиний».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на lutsk-ugcc.org.ua