Глава УГКЦ закликає українських християн наслідувати порозуміння в православно-католицькому діалозіГлава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) закликає українських християн наслідувати порозуміння в «глобальному православно-католицькому діалозі»,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамен інформації УГКЦ. 

«Ми мусимо перестати тішитися тільки собою, своїми власними інтелектуальними подіями, акціями, ми повинні навчитися тішитися присутністю ближнього», - сказав Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, 7 червня на круглому столі «Україна у православно-католицькому діалогові», за участю кардинала Курта Коха, президента Папської ради сприяння єдності християн та співголова змішаної Міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами, який зараз перебуває з візитом в Україні.

Блаженніший Святослав переконаний, що «той, хто вважає себе віруючим християнином, не має права не пам’ятати чи забути заповідь Христа, яку Наш Спаситель дав своїм учням на Тайній вечері, кажучи: Отче, щоб усі були одно. Як Ти в Мені, а Я в Тобі. Щоб вони у Нас були об’єднані, щоб світ увірував, що Ти мене послав».

Глава Церкви вважає, що євангелізація може бути успішною тільки тоді, якщо між нами панує «глибока єдність».

«Ми цього року з нашими братами православними відзначатимемо 1025-річчя Хрещення України-Русі. І якщо заглянемо в духовну містичну пам'ять Київської Церкви, ми знайдемо пам'ять про неподілене християнство першого тисячоліття. Тому щоразу, коли говоримо про необхідність єдиної Помісної церкви в Україні, пошуку єдності між нами, Дух Святий промовляє у наших серцях і пригадує і цю заповідь Христа і цей досвід, який мала Київська Церква. Можливо, інші Церкви, дочірні Церкви Київського християнства, які постали вже після великого розколу, не мають цієї церковної пам’яті, яку мають спадкоємці Київського християнства… І ми сьогодні повинні подякувати Духові Святому, що Він нам сьогодні пригадує про той наш спільний глибокий спадок», - сказав Глава УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава,коли він з владиками відвідували Блаженнішого Володимира, Митрополита УПЦ, той сказав, що «простим людям сьогодні важко говорити про екуменізм». «Гадаю, важко саме через те, що єдність як вартість у сучасному постмодерному світі більше не існує. Сьогодні вартістю є толерантність множинності. Часом заперечується навіть сам факт потреби пошуку єдності», - зазначає Предстоятель.

Він вважає, що християни України, Східної Європи останні 20 років «чинили гріх проти екуменізму, тому що полишили питання екуменізму виключно в руки дипломатів і політиків». «Це до певної міри дискредитувало цю ідею в очах простих вірних. Тому, на мою думку, сьогодні потрібно говорити про екуменізм, як пошук єдності між християнами в Україні. Тема єдності має стати темою, про яку говорять духовні отці зі своїми духовними чадами, проповідники, парохи до своїх вірних», - переконує Глава і Отець греко-католиків.

У свою чергу кардинал Курт Кох пригадав, що всі папи казали, що немає альтернативи екуменічному руху, оскільки Христос казав, що всі повинні бути єдиним. За словами кардинала, християнський екуменізм має бути духовним екуменізмом. «Основою для екуменічного руху є визнання Хрещення, як дійсного Таїнства поміж усіма Церквами. І тут ми маємо гарну нагоду – святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Це дуже гарна нагода поглибити розуміння хрещального екуменізму. Нова євангелізація і екуменізм мають йти поруч. Екуменізм мучеництва. Ми бачили цю страшну реальність мучеництва Церкві в Україні. Це, як на мене, теж може бути одним з найбільших фундаментів для екуменізму», - переконує президент Папської ради.

Він пригадав слова Блаженного Івана Павла ІІ, який казав, що після стількох переслідувань, християни мусять між собою об’єднатися. «Сьогодні християни теж є найбільш переслідуваними. Сподіваюся, що ми зможемо поглибити екуменізм хрещення, екуменізм євангелізації, екуменізм духовний, екуменізм мучеництва», - сказав кардинал.

За інформацією Блаженнішого Святослава, екуменізм на практичному рівні в Україні, завдяки простим вірним, простим християнам, уже діє. «Я спілкуюся з багатьма людьми… Можу сказати, що люди втомилися від розколів і поділів. У певних моментах вони є більш сміливими і відкритими ніж ієрархи. І саме через те, що Дух Святий збуджує в мирянах, які складають 90% Церкви, бажання, я є дуже оптимістичний щодо екуменізму. Сьогодні всі конфесії в Україні омолоджуються. Приходить нове покоління монашества, духовенства, єпископату і навіть Глав Церков. Ран усім без винятку Церквам задав комуністичний тоталітаризм, а молодь є в певній мірі вільна від усіх цих ран. Тому я справді оптимістичний. Але ми повинні по-християнськи відповідати на духовні запити наших вірних», - говорить Глава Церкви.

Участь у круглому столі Україна у православно-католицькому діалогові» також взяли участь Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, представник УПЦ (МП) отець Миколай Данилевич, Архиєпископ Петро Геркулян (Мальчук), Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні.