Патріарх УПЦ КП Філарет: Секта  догналітів виступає і проти Церкви, і проти української держави

21 січня під час прес-конференції Патріарха Філарета кореспондент християнського порталу Кіріос поцікавився думкою предстоятеля УПЦ КП щодо діяльності секти Антоніна Догнала в Україні.

Патріарх Філарет зазначив, що секта активізувалася у сучасному суспільстві, адже у ньому знаходить місце хаос та духовна деструкція. У цій ситуації догналівці маніпулюють людьми, нібито представляючи церкву, але вони нею не є. Важливим тут є і наше нинішнє державно-соціальне становище.

«Саме їх положення як секти свідчить про те, що вони не можуть говорити від імені греко-католицької церкви. – стверджує Патріарх Філарет. - Це їхня особиста думка. Вони виступають і проти церкви, і проти української держави. Навіть закликають ввести російські війська в Україну. А вони громадяни України?

Не треба втручатися в справи не твоєї держави, а тим більше закликати до таких дій. Тому ми відкидаємо цих «Підгорецьких отців», а вони у нас теж є. Ми з ними не спілкуємося, не говоримо і не вважаємо, що вони мають право виступати від імені церкви.

Перешкоджає Церква діяльності сект тим, що не сприймає це. І закликає свою паству не сприймати цю неправду».

Ольга Бойко для християнського порталу КІРІОС.