Глава УПЦ КП Філарет закликав Європарламент не допустити світової війни.(ФОТО,ВІДЕО)Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет виступив в Брюсселі перед депутатами Європарламенту, членами Комітету з питань закордонних справ і делегації по зв'язках з Україною, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Interfax.

Він зазначив, що одним із завдань Церкви є запобігання воєн і боротьба за мир. Це завдання, за словами Патріарха Філарета, і стало основною причиною його візиту в Брюссель.

"Мова йде не про локальну війну на сході України, але про початок можливої Третьої світової війни", - заявив глава УПЦ КП.

Він підкреслив, що тільки зупинивши агресора, можна запобігти подальшому погіршенню ситуації в Європі.

При цьому Філарет нагадав, що Москва вже не задовольнилася Кримом, і початала дії на Донбасі, а наступними можуть стати країни Балтії і такі країни, як Румунія і Польща.

"Якщо Росія почне війну з країнами НАТО, що це означає? Це означає Третю світову війну", - сказав він.

При цьому предстоятель УПЦ КП наголосив, що українці не хочуть вести війну з росіянами, але змушені захищатися від агресора.

Українці потребують безвізовий режим з країнами Євросоюзу, щоб розуміти європейські християнські цінності та задля утвердження демократії. Про це заявив Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет у вівторок, 21 квітня, у Європарламенті.

«Безвізовий режим необхідний українцям, щоб відвідувати європейські країни, бачити, як живе Європа, розуміти, у чому полягають європейські християнські цінності, і переносити їх уже на українську землю», - переконаний Патріарх.

Він наголосив, що на шляху до безвізового режиму необхідно перемагати усі труднощі заради досягнення мети, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Укрінформ.

«Але не безвізовий режим є нашою метою, а метою є перенесення демократичного способу життя у Європі на українську землю, щоб Україна стала повноправним членом Європи», - наголосив глава УПЦ КП.

На переконання Патріарха, коли Україна стане членом Євросоюзу, то це утвердить мир, адже Росія у таких умовах вже не зможе виступити проти ЄС і демократії.

«Вона вимушена буде пристосовуватися до нової ситуації, до європейського способу життя», - переконаний Патріарх Філарет. 

Варто зазначити, що під час свого візиту до Брюсселя Філарет також зустрівся з президентом Європейської ради Дональдом Туском.

Глава УПЦ КП Філарет закликав Європарламент не допустити світової війни