У Полтаві Патріарх Філарет та Президент Петро Порошенко відкрили пам'ятник Івану Мазепі7 травня 2016 року до м. Полтави з архіпастирським візитом прибув Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Метою візиту Патріарха стало освячення і благословення початку роботи Центру адаптації та соціалізації учасників АТО і відкриття пам’ятника видатному гетьманові України Івану Мазепі,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УПЦ КП.

Центр адаптації та соціалізації учасників бойових дій було створено волонтерським об’єднанням, що діє при Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави, «Полтавський батальйон небайдужих» за підтримки Полтавської єпархії УПЦ Київського Патріархату, голови Полтавської ОДА Валерія Головка, керівника Полтавського сектору Державної служби у справах ветеранів та учасників бойових дій Олександра Алієва, підприємців Полтави, громадських організацій, навчальних закладів, небайдужих полтавців та самих воїнів, які повернулися з фронту.

Центр складається з кімнати для спілкування, кабінету адміністратора, кімнати релаксації, тренажерного залу та масажного кабінету. Особливістю цього закладу стало те, що усі ремонтно-будівельні роботи здійснювали волонтери, священики, громадські активісти, а найбільше – самі воїни-атовці. У Центрі надаватимуть юридичну, психологічну і духовну підтримку учасникам бойових дій, а також здійснюватимуть фізичну реабілітацію.

Святійший Патріарх Філарет оглянув приміщення Центру та поспілкувався з групою психологів, які брали участь у тренінгу з надання психологічної підтримки учасникам бойових дій. Після цього Святійший Владика звершив чин освячення Центру та вручив нагороди воїнам, що активно долучилися до створення закладу. На завершення Святійший Патріарх виголосив промову, у якій зазначив, що Україна обов’язково переможе у цій неоголошеній війні, бо на нашому боці правда. Перед присутніми виступив також голова Державної служби у справах ветеранів та учасників бойових дій Артур Дерев’янко. Серед гостей події був присутній голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

Після освячення Центру адаптації учасників АТО Святійший Патріарх Філарет у супроводі архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора прибув на Соборний майдан Полтави, де встановлено монумент українському гетьманові Івану Мазепі. Сам пам'ятник привезли з Києва і презентували городянам ще у жовтні 2015 року, на День захисника вітчизни. Вага бронзового монумента складає 2,5 тонни, а висота - 3,20 метра.

Патріарх дав інтерв’ю засобам масової інформації та поспілкувався з поважними гостями, присутніми на історичній події. Разом з Президентом України Петром Порошенко Патріарх Філарет розпочав подію відкриття пам’ятника Івану Мазепі.

У своїй промові Президент назвав відкриття пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві подією загальнонаціонального значення. "Імперія не шкодувала чорної фарби, щоб спотворити його образ, але це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського опору Росії, прапором нашого руху до незалежності - тієї мети, яку Мазепа, йдучи попереду свого часу, усвідомив вже через 50 років після Переяслава", - сказав він.

Після виступу глави держави Патріарх Філарет виголосив промову до чисельної громади, яка зібралася біля пам’ятника. У виступі Предстоятель Української Помісної Церкви закликав усі українські політичні сили об’єднуватися навколо своєї держави України і всього українського. Також Святійший Владика звернувся до духовенства Московського Патріархату в Україні із закликом пам’ятати, що вони живуть на українській землі і їдять український хліб, тому повинні служити своєму народові.

Після промови Патріарх Філарет разом з Президентом взяв участь у церемонії зняття покривала з монументу. Після цього Патріарх і Президент, у супроводі архієпископа Федора, духовенства Полтавської єпархії, голови Полтавської ОДА Валерія Головка, міністра аграрної політики Тараса Кутового та поважних гостей відвідали Свято-Успенський кафедральний собор Полтави.

Високодостойні відвідувачі запалили свічки й звернулися до Бога з молитвою, після чого оглянули іконостас собору, ознайомилися із полтавським списком ікони «Чорнобильський Спас», а також оглянули місце збору волонтерської допомоги українським військовим та постійно діючий волонтерський ярмарок Полтавського батальйону небайдужих.

 

У Полтаві Патріарх Філарет та Президент Петро Порошенко відкрили пам'ятник Івану Мазепі

Хорватія море 2020 ціна