Патріарх Філарет став почесним доктором Національного медичного університету імені О.О.Богомольця10 жовтня 2017 р. у стінах Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбулось засідання вченої ради університету присвячене нагородженню відзнакою «Почесний доктор Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця» Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.

Цього дня професорсько-викладацький склад найпрестижнішого в Україні медичного вищого навчального закладу зібрався у морфологічному корпусі в аудиторії №2 імені В. О. Караваєва.

Разом з Патріархом участь у засіданні вченої ради взяв Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, а також проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос.

На початку засідання академічний хор НМУ ім. О. О. Богомольця виконав Державний гімн України.

Вступне слово до усіх присутніх в аудиторії виголосив Ректор Університету, член-кореспондент НАМН України, професор Катерина Амосова. Вручаючи Патріарху диплом і регалії почесного доктора університету (Doctor Honoris Causa) Катерина Амосова наголосила, що Предстоятель Української Православної Церкви достойний цієї нагороди, адже в усі часи становлення незалежної України Святійший владика був і залишається із своїм народом, в найскладніші історичні моменти становлення України став знаковою постаттю та є духовним лідером нації. У своєму вітальному слові Катерина Миколаївна пригадала також події Революції Гідності, коли з благословення Святійшого Патріарха Філарета Михайлівський Золотоверхий монастир прийняв у свої стіни побитих студентів, а трапезний храм згодом став польовим шпиталем, де проводились хірургічні операції над постраждалими. Після процедури нагородження Патріарху Філарету проспівали «Многая літа».

Після цього до високоповажної аудиторії звернувся Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який подякував колективу медичного університету за присвоєну нагороду зауваживши, що і лікарі і духовенство мають спільне покликання – лікування людини. Перші лікують тіло, інші – душу. Святійший владика запевнив, що тверда віра у Бога і наполеглива праця є запорукою здорової нації. Патріарх Філарет передав в дар університетській спільноті ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона, а також книги.

Вітальне слово виголосив також Голова Наглядової Ради Університету, Почесний доктор медицини НМУ, Голова комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, професор Юрій Щербак. У своєму слові Юрій Миколайович зокрема згадав про легендарну постать у медичному і церковному світі – святитетя архієпископа Луку (Войно-Ясинецького), який був випускником цього університету і зробив величезний внесок у розвиток медицини.

Заключне слово Ректора Університету Катерини Амосової доповнив академічний хор, який виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».