В УПЦ КП спростували звинувачення з боку Московського Патріархату щодо 23 березня 2018 р. у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми відбулась обласна науково-практична конференція «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність», присвячена до 1030-річчя хрещення Київської Русі. 

Як повідомляється на офіційному сайті Сумської єпархії, в роботі конференції взяли участь понад сто чоловік, серед яких представники обласної влади, відомі науковці, громадські діячі.

В ході конференції, доповідачами було висвітлено особливості духовного життя у Слобідській Україні. Відзначено важливість хрещення Русі-України київським князем святим рівноапостольним Володимиром Великим. Саме хрещення дало поштовх духовному, культурному, правовому, політичному розвитку нашої держави.

Після завершення обговорення доповідей, слово для запитань надавалось учасникам конференції. 

Серед заданих питань один з учасників конференції заявив, що вони збирають підписи до керівництва Сумської області, щоб вияснити, чому в 2007 році Свято-Троїцький собор м.Суми, в якому знаходився орган та належав до державної власності, де була зареєстрована облдержадміністрацією Свято-Троїцька громада УПЦ Київського Патріархату, не дивлячись на попереднє завірення офіційним листом Сумської ОДА, що по перенесенні органу, він буде переданий релігійній громаді Сумської єпархії УПЦ КП, виявилось, що цей храм, без врахування інтересів громади Київського Патріархату, був переданий Московському Патріархату при тому, що до цього часу, всі храми в місті Суми та області, без виключення були передані УПЦ МП.

Головуючий на конференції пояснив, що ми живемо в Українській правовій, демократичній державі, де громадяни мають право звернень до влади чи суду для вияснення важливих питань з життя місцевих громад.

В ході конференції не лунало жодних закликів щодо протиправних дій. Такі дії є абсолютно неприпустимими як для керівництва та духовенства єпархії, так і для віруючих.

На жаль, це викликало непорозуміння та неординарне трактування з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ Московського Патріархату. Так архієпископ Євлогій Московського Патріархату направив листа Президенту України П.О.Порошенку, у якому звинуватив Сумську єпархію УПЦ Київського Патріархату в "ініціативі захвату Троїцького собору м. Суми".

Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату висловила занепокоєння щодо наклепу збоку УПЦ МП, роздмухування і розпалювання відсутньої проблеми.

Подібні провокації та заяви з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ МП лунають не вперше. Весь час вони призводили до загострення ситуації. Особливо небезпечними подібні необдумані заяви є в умовах війни, адже агресор постійно шукає приводів для "захисту" «русского мира». Цей факт також викликає настороження, оскільки декілька тижнів тому, керівництвом СБУ, в засобах масової інформації, було повідомлено про підготовку "фейкових" захоплень храмів та інших провокацій однією з конфесій.

Сумська єпархія просить компетентні органи вивчити дане питання, щоб унеможливити будь-які провокації.

В той же час, Сумська єпархія звертається до вірян Московського Патріархату із закликом тверезо оцінювати ситуацію та не піддаватися на провокації.

"Всі ми є одним народом, який прагне встановлення миру на своїй землі. Будьте толерантними один до одного та пам’ятайте слова Господа нашого Ісуса Христа, який говорить: «По тому впізнають вас, що ви Мої ученики, коли любов буде між вами»" - сказано у повідомленні.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УПЦ КП.