Патріарх Філарет провів зустріч з делегацією капеланської служби Збройних сил Канади11 липня 2018 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції делегацією капеланської служби Збройних сил Канади, в яку входить митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат). Делегацію очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн. На зустрічі також був присутній голова Інформаційного управління Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

Сторони обговорили перебіг подій пов’язаних з визнання автокефалії Української Церкви та питання розвитку інституту капеланського служіння в Україні і можливе сприяння в цьому канадських капеланів. Йшлося також про організацію спільних заходів та навчальних програм покликаних забезпечити ефективний обмін досвідом між капеланами України і Канади.

У підсумку було погоджено, що інститут капеланського служіння потребує неабиякої уваги, адже є важливою ланкою підтримки військовослужбовців не лише в нашій країні, а й в арміях країн членів НАТО і особливо гостро це виявляється в умовах бойових дій. З огляду на це Патріарх Філарет зазначив, що наші Збройні сили відчули наявність і підтримку капеланів, переважну більшість з яких складає духовенство Київського Патріархату.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на оф.сайт УПЦ КП.