Патріарх Філарет провів зустріч з послом Латвійської Республіки в Україні4 жовтня 2018 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції Надзвичайного та Повноважного посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса у супроводі Другого Секретаря дипустанови Андрейса Карповічса.

На зустрічі також був присутній голова Управління зовнішніх церковних зв’язків, в.о. екзарха Європи архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Сторони обговорили ряд нагальних питань, що стосуються релігійної та соціальної ситуації у нашій державі, а також взаємодію і співпрацю України з країнами Євросоюзу. Увагу було приділено і питанню отримання Українською Церквою Томосу про Автокефалію. Його Святість, зокрема, зазначив, що ця справа має епохальне значення, адже не лише призведе до довгоочікуваної консолідації Українського Православ’я, а й позбавить Росію можливості активно впливати на нашу країну. Відповідно, країна-агресор вже ніколи не буде «імперією» і не матиме сили претендувати на чужі землі.

Пан посол, у свою чергу, засвідчив, що Латвійська Республіка була і залишається цілковито дружньою до України та сприятиме нашій державі на шляху європейського вектору розвитку, а для цього важливе значення має і церковне питання.

На завершення зустрічі, яка проходила у теплій та дружній атмосфері, сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkva.info