В УПЦ КП сподіваються, що обрати голову Єдиної Помісної Української Церкви вдасться до кінця литопада цьогоріч

Уже з'явилося запрошення до Надзвичайного всеукраїнського церковного собору, на якому мають обрати Предстоятеля Єдиної Помісної Української Церкви. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" речник Київської Патріархії Євстратій Зоря розповів певні подробиці проведення цього Собору.

"Найбільш логічним місцем, де може відбутися Об'єднавчий собор, є Собор Святої Софії в Києві як головна історична митрополича предстоятельська кафедра для Київської Церкви. А коли – це залежатиме від нас. Ми все будемо робити для того, щоб це відбулося якнайшвидше, і хотілося би, щоб уже до наступного засідання Священного Синоду і Константинопольського Патріархату, яке відбуватиметься у другій половині листопада, ми вже могли прийти з добрими плодами нашої домашньої праці", – пояснив Зоря.

За його словами, всі ті ієрархи УПЦ Московського Патріархату, які підписали звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія, мають взяти участь у Соборі. Водночас, речник УПЦ КП додав: рішення добровільне, тож точна кількість ієрархів стане відома лише на самому Соборі. 

Єдиний момент, що наразі не погоджено – яким чином обиратимуть предстоятеля Єдиної Помісної Української Церкви

В ефірі "Інформаційного вечора" речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) розповів, який вигляд матиме томос; пояснив, що це таке і хто має отримати цей документ. 

"Томос – це урочистий акт, урочиста грамота. Ми всі звикли до слова "том". Це те саме слово, тільки з грецьким закінченням –ос. Це синодальний том. Це рішення має вигляд грамоти, яку підписує Патріарх і всі члени Синоду, і яку надають предстоятелю Єдиної Помісної Української Церкви", – розповів Зоря.

Він уточнив: "Предстоятеля (Єдиної Помісної Української Церкви – ред.) повинен обрати Об'єднавчий собор, на який мають зібратися ті ієрархи, які звернулися до Вселенського Патріарха у квітні місяці з проханням про автокефалію. Бо, власне, автокефалію надають тим, хто про неї просить. Це УПЦ Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква і ті ієрархи з Московського Патріархату, які таке звернення до Вселенського Патріарха спрямували. Офіційно їхню кількість ніколи не називали. На той момент (квітень 2018 р.) таке звернення було підписане приблизно 10-ма архієреями і лише двоє з них офіційно публічно заявили про це".

За словами речника Київської Патріархії, на соборі будуть присутні не всі архієреї УПЦ МП.

"Очевидно, не буде митрополита Онуфрія, але ієрархи УПЦ МП, які представлятимуть свої парафії, також будуть присутні. Це об'єднання трьох гілок українського православ'я в Єдину Православну Церкву", –наголошує співрозмовник. 

Один момент, каже Зоря, наразі не погоджено – яким чином обиратимуть предстоятеля Єдиної Помісної Української Церкви.

Нагадаємо, на момент звернення до Вселенського Патріарха з проханням про автокефалію (ред. – квітень цього року), документ підписали приблизно 10 архієреїв УПЦ Московського Патріархату і лише двоє з них офіційно публічно заявили про це. 

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 5канал