Арх. Євстраій(Зоря): Росія намагитиметься поставити автокефальну УПЦ в фарватер РПЦДякувати Богові, що багато є й тих, хто просто радіє звільненню Української Церкви від імперських тягарів минулого - з думкою «За вашу і нашу свободу!»

В той час як одна частина Московського Патріархату, більш наближена до офіціозу, заявляє про необхідність «жорсткої реакції» на рішення Константинополя, аж до заяв про «анафему» для Вселенського Патріарха, - інша частина (як от протодиякон Андрій Кураєв, наприклад) намагається знайти таку інтерпретацію цих рішень, яка була б найменш болісною в цілому для московських інтересів.

А інтереси ці полягають в тому, щоби коли вже не можливо зупинити Томос про автокефалію УПЦ, то хоча б у перспективі поставити цю автокефальну УПЦ в фарватер РПЦ.

Тож коли читаєте будь-які заяви, коментарі, пропозиції чи конструкції від тих, хто перебуває в Російській Церкві - не забувайте про це. Як і про те, що ще порівняно не так давно ці коментатори заперечували навіть саму можливість і скасування анафем, і надання Томосу.

Дякувати Богові, що багато є й тих, хто просто радіє звільненню Української Церкви від імперських тягарів минулого - з думкою «За вашу і нашу свободу!»

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сторінку  соц