Арх.Євстратій(Зоря): МПвУ також чекає томосу - вони обмірковують, думають, зважуютьАктивного переходу релігійних громад Чернігівщини з Української православної церкви (МП) в УПЦ-КП останнім часом не спостерігається, але всередині церкви обговорення питання, що робити далі, ведеться.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив керівник Чернігівської єпархії УПЦ (КП), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

"Я думаю, що всі чекають Томосу, чекають, що буде далі, тим паче, що Московський патріархат сам сіє такі настрої - не треба, мовляв, поспішати. Але я знаю, що безпосередньо всередині цієї церкви обговорення ведеться - вони обмірковують, думають, зважують", - стверджує він.

За його словами, ще півроку тому про автокефалію в Московському патріархаті ніхто не говорив. А якщо хтось і заводив мову, то провідники церкви заявляли, що ніяких рішень з цього приводу не буде. Сьогодні ж усі бачать, що справа рухається, заявив він.

Він додав, що за останні чотири роки на Чернігівщині до УПЦ-КП перейшло три релігійні громади і один священик. За його словами, все відбулося мирно й без конфліктів.

Після надання Україні Томоса час почне працювати на українську церкву і силою відбирати храми ніхто ні в кого не буде, сказав керівник Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

"Коли буде утверджена єдина помісна українська церква, коли буде Томос, весь час попереду належатиме їй. І тому ніхто ні в кого нічого забирати не буде. Храми не є власністю тієї чи іншої церкви, вони належать громадам, і ті самі будуть визначатися. Хтось це зробить через рік, хтось через 3 чи 5 років, хтось - відразу", - зазначив владика.

Прощатися з Московським патріархатом чи ні, вважає архієпископ, це конституційно гарантоване право вірян, тож позбавляти людей його ніхто не буде.

"Нам немає сенсу поспішати. Тому що будь-які речі, які робляться силою, не є твердими", - упевнений священнослужитель.

Після отримання Україною Томосу зміни церковного календаря з юліанського на григоріанський та перенесення традиційних релігійних свят не буде.

Про це кореспондентові Укрінформу сказав керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

"Питання календаря ніяким чином не розглядається в контексті Томосу. Ніяких змін календаря не буде. Це питання, яке потребує окремого рішення, і це рішення прийматиме сама церква", - зазначив він.

Євстратій припустив, що у майбутньому можна перейти на користування григоріанським календарем, якщо буде у цьому потреба (як це, приміром, відбулося в Румунії та Болгарії). Зараз же питання не на часі, оскільки з цього приводу немає єдиної думки.

"Є прихильники нового календаря, і є противники. І тому ми не можемо допустити, щоб церква поділилася ще й у питанні календаря", - підкреслив він.

Євстратій стверджує, що фейки про перенесення православних свят, зокрема, Різдва, були спеціально запущені з російського боку, їх мета - посіяти недовіру і ворожнечу.

Як відомо, Православна церква в Укрїні, та УГКЦ користуються традиційним юліанським календарем, в той час як РКЦ в Україні дотримуються григоріанського. Проте день святкування Різдва 25 грудня  - в Україні також оголошено вихідним.