16 липня на румуно-українському кордоні українські прикордонники затримали групу румунських журналістів та представників неурядових організацій, що прямували для участі в церемонії освячення церкви в українському селі Очеретянка, що підкоряється Бессарабської митрополії Румунської Православної Церкви, яка оскаржує у РПЦ свої канонічні території.

В інтерв'ю російському агентству Регнум секретар Одеської єпархії Російської Православної Церкви (так іменує цю єпархію агентство - ред.), Протоієрей Андрій Новиков 23 липня заявив: "Румунська церква в селі Очеретянка належить так званій Бессарабській митрополії - розкольницькій групі. Вона знаходиться на канонічній території Руської Православної Церкви, і ми не можемо визнавати ні саме створення цього храму, ні вчинених в ньому богослужінь ".

Отець Андрій, який є також членом Богословської комісії РПЦ, підкреслив, що "Навіть якщо служби в цьому храмі відбуваються законно висвяченими священиками, то вони не мають належної благодатної сили. А в політичному сенсі це - претензії Румунії, яка має свої погляди на цей регіон".

Варто зазначити, що представники РПЦ не визнавали таїнств та священнодійств УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ, про що свідчать неодноразові усні заяви та факти "перехрещування" вірних та "перерукоположеннь" духовенства. Правда фактам "перехрещування" суперечить заява предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Сабодана, в якій він спростував таку необхідність.

За матеріалами: religion.in.ua