2 гектари для Московського патріархату у Вінниці. Коли виділили землю і що планують будуватиНа початку лютого архітектори розмістили в Мережі ескіз майбутньої забудови, що розташується на кінцевій Вишеньки. По вулиці М. Ващука (Квятека) планують звести комплекс споруд Української православної церкви Московського патріархату з окремими приміщеннями школи, поліклініки, спортзалом з басейном. На території також хочуть зробити майданчик для дітей, міні-амфітеатр, магазин,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на vinnitsainfo.

Інформація про спорудження цілого «проросійського» церковного комплексу викликала обурення у вінничан. Люди запитували: «Як можна виділяти землі Московському патріархату, коли в країні йде війна, в якій Росія – агресор».

Замовником документації є Хрестовоздвиженський храм, що знаходиться на вулиці Келецькій, 59а. Його настоятель, отець Миколай, розповів Вiнниця.info, що землі надали в користування церкви ще 8-9 років тому. Чи проводили тоді громадські слухання, не пам’ятає.

«Ми зможемо розпочати будівництво, коли міська рада вирішить всі питання з генпланом. А так землю нам виділили вже давно, а отримати жодного дозволу на будівництво не можемо через юридичні питання», - зазначив отець Миколай.

Журналіст Вiнниця.info надіслала офіційний запит до Виконавчого комітету Вінницької міськради. Там відповіли, що територія, на якій хочуть будувати церкву та інші приміщення, увійшла до меж обласного центру у 2015 році. До того вона належала Якушинецькій сільській раді. Саме цей орган місцевого самоврядування у 2011 році віддав 2 гектари в постійне користування Вінницького приватного православного навчально-виховного комплексу Святого Миколая. Громадських слухань не проводили.

Територія майбутньої забудови

Будівництво на даній території не розпочато через те, що дета2 гектари для Московського патріархату у Вінниці. Коли виділили землю і що планують будуватильний генеральний план десятого мікрорайону (що став частиною міста), ще не готовий.

«За інформацією Департаменту архітектури та містобудування містобудівні умови і обмеження по вказаній території не надавалися. Рішенням Вінницької міської ради від 10.10.2014 №1849 надано дозвіл на розроблення детального плану території Х мікрорайону. На сьогоднішній день даний детальний план ще перебуває на стадії розробки. Дана містобудівна документація має уточнити положення генерального плану міста, визначити містобудівні умови і обмеження та характер використання територій (земельних ділянок)», - зазначає в офіційному листі начальник відділу звернень апарату міської ради та її виконкому Ірина Єлізарова.

Отож, 2 гектари землі на кінцевій Вишеньки церкві Московського патріархату виділила Якушинецька сільська рада. Міська рада у 2016 році надала дозвіл на укладання договору суперфіції релігійній громаді Хрестовоздвиженського храму з «Вінницьким приватним православним комплексом святого Миколая» на земельну ділянку площею 2 гектари. Дозволу на забудову даної території мерія не надасть, поки не затвердять детальний план забудови десятого мікрорайону. Громадських слухань з питань забудови зазначеної території не проводили. Відповідно, коли розпочнуть будівництво, і чи розпочнуть його, невідомо.