Урочиста церемонія освячення закладного каменя на місці майбутнього будівництва храму-каплиці для Повітряно-десантних військ Росії, відбулася сьогодні в розташуванні 171-го окремого десантно-штурмового батальйону (окупаційний контингент ЗС РФ), який дислокується на окупованому Росією півострові Криму у м.Феодосії. Урочистий молебень очолив митрополит УПЦ МП Феодосійський і Керченський Платон,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на c-informinfo.

«Велике діло побудувати святилище для очищення духу. Це завжди було на Русі Великій. Ми збираємо по крихтах наші давні традиції. Я хочу, щоб ви знали - місце тут святе буде. Будь-який з вас без примусу зможе прийти сюди і помолитися за себе, за своїх товаришів. Всією душею довіряю вас захисту святого пророка Божого Іллі, в ім'я якого буде освячена тут каплиця », - звернувся до військовослужбовців митрополит.

Як зазначив заступник керівника відділу Феодосійської єпархії по роботі з військовослужбовцями ієрей Симеон (Зайцев), зведення храму - справа не одного року. «Храм будується всім миром і військовими, і мирськими людьми. Це справа всіх жителів Феодосії. Збір пожертвувань на будівництво храму «Пророка Божого Іллі» для десантників Криму ведеться в соціальній мережі ВКонтакте. Там є всі контакти, розрахункові рахунки », - розповів священнослужитель Кримінформу.

Він додав, що сам закладний камінь також виготовлений феодосійськими добровольцями за рахунок власних коштів. «Після церемонії освячення закладного каменя кожен вже може підійти, помолитися, перехреститися. Плануємо тимчасова споруда тут зробити. Можливо, хтось із феодосийцев зможе допомогти або вагончиком будівельним, або наметом великий, щоб організувати тимчасовий молитовний зал », - уклав Зайцев.

Як зазначив в коментарі Кримінформу історик Андрій Бобков, який був присутній на церемонії освячення закладного каменя, храм буде точною копією раніше існуючої в Феодосії каплиці Св. Іллі. «Це буде храм, повністю повторює каплицю святого пророка Іллі, що стояла раніше у нас на мисі Св. Іллі. Це був одночасно і храм, і маяк. До 1783 року він був уже зруйнований, а в 1816 році відновлений міським головою Іваном Христофорович Тамарою, який також відновив ряд древніх фонтанів і інших міських споруд. У 1916 році храм прийшов в занепад, зруйнувався і, звичайно, за часів радянської влади вже його ніхто не відновлював. Але близько п'яти років тому створилася ініціативна група по відновленню цього пам'ятника. А в зв'язку з тим, що пророк Ілля все-таки є покровителем ВДВ, вирішено було відновлювати храм на території військової частини », - уклав Бобков.