ЗМІ: іподиякон віз контрабандну валюту за вказівкою митрополита Павла (Лебідя)Церковнослужителем УПЦ МП, якого вчора на Сумщині митники разом з працівниками СБУ затримали за спробу нелегального провезення 65 тисяч доларів до Росії, виявився іподиякон настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла – Серафим Никитюк,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  сайт “Релігійна правда”.

“Релігійні правді” стало відомо від джерела в духовенстві УПЦ МП деякі подробиці переправлення церковнослужителем УПЦ МП незадекларованої суми до Москви. Провозив 65 тисяч доларів іподиякон настоятеля Києво-Печерскої лаври митрополита Павла – Серафим Олексійович Никитюк.

Нібито діяв іподиякон за вказівкою свого керівництва, а саме – митрополита Павла (Лебідя). Для цього Києво-Печерською лаврою був орендований спецвагон. 65 тисяч доларів Никитюк мав доправити до Московської патріархії. За даними “Релігійної правди”, під час опитування Никитюка, останній твердо наполягав, що кошти отримав в церковній лавці Києво-Печерської лаври УПЦ МП та перевозив їх до Росії з метою закупівлі церковних товарів.

Як зазначили у ДФС, стосовно вказаної особи був складений протокол про порушення митних правил, який разом з іншими задокументованими матеріали передано до суду. Відповідно до правил, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування до митного органу. Отже, своїми діями чоловік порушив встановлений порядок проходження митного контролю.