Кримський митрополит який співпрацює з окупаційною владою брав участь у Синоді УПЦ МПНа засідання Собору Української православної церкви Московського патріархату в Києві 13 листопада приїжджав митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з призначенням на посаду голови окупаційної російської адміністрації Криму та неодноразово співпрацював з окупаційною владою.

Кримський єпископ брав участь у Соборі єпископів, якій відбувся в Києво-Печерській Лаврі 13 листопада. Він присутній на світлинах із заходу, які оприлюднила прес-служба УПЦ (МП). 

Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму. Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого «ополчення Криму» митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам'ятний камінь «самообороні Криму». Тоді ж Аксьонов вручав «самообороні Криму» медалі та нагороди.

Також 26 жовтня 2016 року митрополит Лазар освячував каплицю на честь російського царя Миколая II та його родини, яку звели за ініціативою колишньої «прокурорки» анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, що це не єдиний випадок співпраці священиків УПЦ МП в анексованому Криму з окупаційною владою. Інший митрополит — Феодосійський і Керченський Платон у січні 2017 освячував російський зенітно-ракетний комплекс С-400.

Також відомим є випадок участі бойовиків у делегаціях служителів УПЦ (МП) під час візитів до Києва. Наприклад, бойовик Ігор Гіркін, який координував захоплення російськими військовими українських військових частин в Криму, приїздив в Крим і Київ «на розвідку» в січні 2014 року у складі делегації священиків, що привезла до храмів УПЦ (МП) «дари волхвів».

Наразі немає публічних коментарів від Служби безпеки України щодо візиту кримського митрополита до Києва та його дій на окупованому півострові.

Нагадаємо, 13 листопада в Києво-Печерській лаврі відбувся екстрений Собор Української православної церкви МП, на якому ухвалили рішення про визнання неканонічним рішення Синоду Константинопольського патріархату стосовно українського церковного питання. Крім того, УПЦ МП вирішила припинити євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.

Собор єпископів УПЦ (МП) також наголосив, що проти будь-яких спроб змінити назву цієї церкви.


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на hromadske.ua