Українська поетеса цьогорічний лауреат Відзнаки імені бл. Омеляна КовчаВідбулося третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча 26 листопада 2013 року Божого. До слова, Омелян Ковч, за образним визначенням Блаженнішого Любомира (Гузара), «…був сином і священиком одного народу, загинув на землі другого народу, бо рятував синів і дочок третього...».

Про о. Омеляна Ковча заговорили лише нещодавно. У 1999 році Єврейська рада України - на знак вдячності - посмертно долучила його до праведників України, а ще за два роки по тому, під час відвідин Львова у червні 2001 року, Папа Іван Павло II урочисто проголосив його блаженним за віру, порятунок людей - без страху за власне життя та життя родини. Так, через багато років, о. Омеляну Ковчу було віддано належну шану за безкорисливе й самовіддане служіння людям. А цієї справи він не полишав навіть у катівнях нацистського концтабору Майданек. Цей табір смерті став для дуже багатьох людей пеклом на землі. Натомість для о. Ковча - це було місце, в якому він народився для неба і в якому відчував присутність Бога.

Подія вручення відбулася в старовинній базиліці Святого Вартоломея, що розташована на Тиберійському острові в Римі.
У 2013 році лауреатами нагороди є: визначна українська поетеса, громадська і культурна діячка Ліна Костенко; відома благодійниця, педагог і громадський діяч, ініціатор і співзасновниця мережі спільнот «Віра і Cвітло», яка діє в різних містах України, навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові, центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» в Українському католицькому університеті у Львові та першої в Україні спільноти «Лярш-Ковчег» для осіб розумово неповносправних та молоді-асистентів Зеновія Кушпета з Канади; а також видатний історик, дослідник історії євреїв у Східній Європі, проф. ізраїльського Університету Бен-Гуріона, магістр Ґарвардського університету (США) Шимон Редлих з Ізраїлю.

Також отримав відзнаку засновник Спільноти святого Егідія історик Андреа Ріккарді. Спільнота проводить активну соціальну роботу, допомагаючи знедоленим: безпритульним, літнім віком, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув'язненим, мігрантам, бере участь у миротворчих зусиллях. 
Лауреатів відзнаки визначає Комітет із вшанування пам’яті бл. свщмч. Омеляна Ковча, який було засновано в 2010 році. Його почесним головою є Блаженніший Любомир (Гузар).

Щиросердечно вітаємо лауреатів!!! Наснаги, сили та Божого благословення!!!

Ірина Барган для Християнського порталу КІРІОС, за матеріалами Департаменту інформації України.