Знайдена в Туреччині на дні озера базиліка була побудована на честь св. неофіта НікейськогоЯк повідомляв Християнський портал КІРІОС, у Туреччині в озері поблизу древньої Нікеї виявили руїни базиліки IV ст. 

Професійна команда пірнальників досліджувала і провела фотозйомку недавно виявленої під водою церкви в озері Ізнік .

Водолази в супроводі археологів з місцевого музею перебували під водою 2,5 години. Це було перше занурення експертів до руїн 1600 -річної церкви , яку виявили зовсім недавно в 20 метрах від берега під час фотозйомки , проведеної з повітря. Водолази оглянули і виміри , досліджували технічні особливості споруди в основній частині церкви. Церква ставиться до ранньої візантійської епохи . За словами дослідників , стіни мають товщину в 1 метр , спорудження досить великі , включає два нефа , гробницю і напівкруглу апсиду на вході.

Швидше за все , причиною руйнування і відходу під воду став землетрус, що стався в регіоні в 740 році н.е.

Професор Мустафа Шахін , глава факультету археології Улудагского університету , говорить , що вдалося отримати важливу інформацію про затоплену церкву. «Церква була побудована в 4-5 століттях нашої ери. Її архітектура нагадує архітектуру церкви Айя -Софія в Ізника . Ми зіткнулися з ім'ям Св. Неофіта . Це християнський мученик, що постраждав за часів ранньої Римської імперії , коли щодо християн застосовувалися різні репресивні заходи ».

За словами професора , церква була побудована на місці , де загинув юнак. Хоча точну дату зведення церкви поки встановити не вдалося , швидше за все , вона була побудована після 313 року.Тепер музейники займуться вивченням всіх отриманих даних. Тим часом міністерство культури і туризму вирішує питання про надання цьому регіону статусу . Це буде або об'єкт, що охороняється , або доступний для підводного туризму ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Седмицю.

 

Знайдена в Туреччині на дні озера базиліка була побудована на честь св. неофіта Нікейського

Знайдена в Туреччині на дні озера базиліка була побудована на честь св. неофіта Нікейського