«Від аборту не виграє ніхто»: відозву Бенедикта XVI під час аудієнції з членами Папської академії захисту життя26 лютого Папа Бенедикт XVI прийняв на приватній аудієнції учасників пленарного засідання Папської академії захисту життя. У своєму зверненні до присутніх Святіший Отець говорив про відповідальність лікарів, про просування етики в науці і закликав жінок - жертв постабортного синдрому знайти розраду в люблячому Богу - Отці.

Ніхто не виграє від аборту. Не виграє від цього дитина, зачата для знищення. Не виграє від цього жінка, якій наноситься страшна рана в найпотаємнішу її сутність, зрозумілу тільки самій жінці. Не виграє від цього і чоловік, звільнений таким вибором від відповідальності, але не бачить страждань жінки, майже завжди вимушеної переживати цю трагедію на самоті. Не виграють і лікарі, які порадили зробити аборт, представляючи жінці дар дітонародження як нещастя і тягар. Під час аудієнції ці слова пролунали з вуст Бенедикта XVI, який звернувся насамперед до тих, хто «заперечує моральну свідомість людини», що допомагає «розпізнавати добро і зло» в різних життєвих ситуаціях, як, наприклад, у вирішенні вдатися до аборту:

«Тематика постабортного синдрому, тобто серйозного психічного розладу, часто переживається жінками, які вдалися до добровільного переривання вагітності, доводить існування нестримного голосу совісті, а також важкої рани, яка наноситься щоразу, коли людські вчинки зраджують вроджене покликання людини до доброти, про яку цей голос свідчить. У такому міркуванні було б корисно також звернути увагу на совість, іноді затуманену, батьків цих дітей, часто залишають вагітних жінок в повній самоті ».

Моральні якості людської поведінки, сказав Папа, є не «прерогативою християн або віруючих», але «кожної людини». На будь-якій людині може залишитися глибокий слід від вчинків, спрямованих проти совісті. І це відноситься також до лікарів. З цього приводу Святіший Отець сказав:

«Вони не можуть не захищати від брехні жінок, які думають знайти в аборті вирішення сімейних, економічних та соціальних труднощів, а також проблем зі здоров'ям дитини. Особливо в цьому останньому випадку жінку часто запевняють, іноді навіть самі лікарі, в тому, що аборт є не тільки цілком моральний вибір, але навіть відіграє роль  «терапевтичного» втручання для позбавлення страждань  їх дитини і всієї родини ».

Бенедикт XVI вказав, що замість цієї неправди лікарі повинні були б звернутися до суспільства, яке не бачить цінності життя, з такими словами:

«Аборт - це не вихід, він вбиває дитину, глибоко ранить жінку і засліплює совість батька дитини, часто руйнуючи сімейне життя».

Тема банку пуповинної крові, яка знаходиться в центрі уваги пленарного засідання Папської академії захисту життя, підштовхнула Святішого Отця на роздуми на актуальний  науковий і етичний аргумент, а саме про використання стовбурових клітин, що отримуються з пуповини:

«Мова йде про важливі медичні примінення і багатообіцяючі дослідження на науковому рівні, які, однак, у своїй науковій реалізації знаходяться в тісній залежності від кількості пуповинної крові, зібраної в момент пологів, а також від підготовленості структур, для того, щоб гарантувати бажання породіль стати донором пуповини ».

Ця щедрість не має нічого спільного з сучасними приватними банками щодо збереження пуповинної крові. Все зібране цими структурами, число яких постійно зростає, зауважує Папа, призначене для виключно приватного користування, тому не дивно, що багато дослідників в області медицини дивляться на них з недовірою. Бенедикт XVI закликав до зміцнення реальної солідарності, як загальнолюдської, так і християнської. Папа нагадав, що ту ж солідарність Церква пропонує жінкам, які допустили переривання вагітності. Св. Отець нагадав про слова Іоанна Павла II, написаних у його енцикліці «Evangelium Vitae»:

«Церква знає, як багато факторів могли вплинути на ваше рішення, і не сумнівається, що в багатьох випадках це було рішення сумне, може бути навіть трагічне. Однак не піддайтеся смутку і не втрачайте надії. Якщо ви ще цього не зробили, відкрийтеся з покірністю і надією покаяння: Отець всякого милосердя чекає на вас, щоб запропонувати вам Своє прощення і Свій світ в Таїнстві Примирення. Тому ж Отцю і Його милосердю ви можете з надією доручити ваше немовля ». «Evangelium Vitae», п.99).

Хорватія на море