Від поганого до гіршого: у Китаї посилюються релігійні переслідування«Стан релігійної свободи в Китаї змінюється від поганого до гіршого», - відзначив член Палати представників США Кріс Сміт, наводячи відповідні факти за даними нової доповіді американському Конґресу виконавчої комісії по Китаю.

«Величезна прірва зараз між Китаєм і Католицькою Церквою», - заявив Сміт під час телефонної конференції з журналістами 9 жовтня. Він визнав, що християнська Церква жорстоко переслідується в Китаї.

"Церква стає об’єктом репресій, яких ми раніше не бачили. Таким чином, є багато проблем релігійної свободи в Китаї".

Містер Сміт і сенатор Шеррод Браун спільно організували телеміст з акцентом на останньому річному звіті від групи контролю за дотриманням прав людини в Конгресі виконавчої комісії у справах Китаю.

Обидва законодавці навели, як приклад,  різні способи, якими комуністичний китайський уряд ущемляє свободу своїх громадян, в т. ч. грубих порушень прав людини і Церков.

Сміт привів заяву із звіту: "Китайська влада продовжує переслідувати, затримувати, садити в тюрму, і втручатися в релігійну діяльність членів як зареєстрованих, так і незареєстрованих протестантських громад, погляди яких йшли врозріз з урядом чи партійною політикою".

У доповіді також докладно описано ворожість уряду до католицизму, кажучи, що "влада продовжує, незважаючи ні на що, переслідувати католиків, які практикують свою віру".

Серед випадків переслідування в минулому році були зафіксовані затримання двох католицьких священиків за «організацію класів катехизації для дорослих» і штрафів, накладених на віруючих-мирян, які підтримують працю священиків.

Уряд намагався запобігти візиту Папи Франциска до Південної Кореї, і заборонив своїм громадянам брати участь у зустрічі з ним.

"Вони настільки зневажливо і зверхньо ставляться до Бога і релігії та релігійних справ, це не дивно, що вони так протидіють християнам", - заявив Сміт.

 Ольга Бойко для Християнського порталу КІРІОС, за матеріалами СNA.