Україна і Близький Схід були головною темою зустрічі Папи Франциска з Володимиром ПутінимОприлюднено текст інформаційної ноти отця Федеріко Ломбарді, голови прес-центру Святого Престолу, з приводу зустрічі Папи Франциска з президентом Росії Володимиром Путіним.

Зустріч розпочалась о 18.15 за італійським часом і тривала 50 хвилин у Ватиканській бібліотеці Апостольського Палацу.

Папа Франциск подарував Володимиру Путіну медаль митця Анжело Верої, що зображує Ангела миру і є запрошенням до будівництва світу солідарності і миру, що ґрунтується на справедливості, і копію апостольського повчання Evangeliigaudium (Радість Євангелії). У свою чергу президент Росії подарував понтифіку вишиту репродукцію московського кафедрального собору Христа Спасителя.

Зустріч була присвячена, головним чином, конфлікту в Україні та на Близькому Сході. Щодо ситуації в Україні, то Святіший Отець ствердив, що треба докласти щирих і серйозних зусиль, аби досягнути миру, і вказав на важливість відновлення клімату діалогу. Потрібно, аби всі сторони намагалися виконати Мінські домовленості.

Під час зустрічі також було підкреслено необхідність подолання важкої гуманітарної ситуації, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Католицький медіа-центр. Це можливо, між іншим, у разі забезпечення доступу для гуманітарних агентів. Всі сторони мають зробити свій внесок у прогресивне подолання конфлікту в регіоні.